Nic tak nie boli jak zdrada

Nic tak nie boli jak zdrada

Miłość to wspaniały etap w życiu każdego człowieka. Aczkolwiek miłością możemy darzyć zarówno rodzinę, przyjaciela, jak również partnera. Jeżeli chodzi o ten ostatni przykład, to na początku wszystko wygląda jak w bajce. Czujemy się świetnie w czyimś towarzystwie, lubi rozmawiać na wszelkie tematy i dzielić się tym co nas uszczęśliwia. Natomiast w pewnym momencie kiedy przychodzi pewnego ulotnienia tych emocji, lecz miłość trwa nadal, możemy się spotkać z sytuacją, w której nasz partner w chwili uniesienia zdradzi nas z inną kobietą. Taka sama sytuacja tyczy się naszych relacji z przyjacielem. Często zdarza się tak, że znamy kogoś od lat dziecięcych, dzielimy z nim wszelkie możliwe momenty, te złe i te dobre, jak również dzielimy się z nim naszymi przemyśleniami, o których nikt inny nie wie. Natomiast co zrobić, gdy przychodzi czas, kiedy nasze relacje ulegają rozwiązaniu, a dotychczasowy nasz przyjaciel wbija nam nóż w plecy? Oby dwa przypadki są sytuacjami bardzo nieprzyjemnymi, które zostają nam w pamięci na długie lata. Przez to też tracimy zaufanie do innych osób, które nie mają złych intencji względem naszej osoby.

Zdrada partnera

Gdy jesteśmy młodzi i często nasi partnerzy ulegają wymianom, potrafimy szybko zapomnieć i znaleźć sobie nowego partnera. Natomiast co wtedy, gdy będąc z kimś na prawdę długo, dowiadujemy się, iż osoba ta nie była nam wierna, jak sobie z tym radzić? Po pierwsze nie możemy rozpamiętywać tego co się wydarzyło – tak, będzie to bardzo trudne, lecz zdrowsze dla nas. Jest to o tyle istotne, iż wszystko zależy od naszej głowy. Im dłużej będziemy się męczyć własnymi myślami i rozmyślać o tym jak kiedyś było idealnie, to nigdy nie zapomnimy o doznanej krzywdzie i nigdy nie poznamy osoby godnej nas. Kolejnym aspektem jest niezwlekanie z poznaniem innej osoby, oczywiście nie musi być to od razu duży krok na przód, wystarczy aby poczuć się w towarzystwie kogoś innego tą docenioną i piękną. Cała nasza fizjologia działa na podstawie psychologii. Czasami nawet nie rozróżniamy prawdziwej miłości od zwykłego przywiązania do danej osoby. Warto się również zastanowić nad kwestia tego, czy w przeszłości rzeczywiście wasze relacje były na tyle idealne, że ta osoba posunęła się do takiej krzywdzącej sytuacji dla Ciebie. Być może ona wcale Cię nie traktowała, tak jak Ty jej, ponieważ jeżeli ktoś kogoś bardzo kocha i szanuje, to nigdy do takiej zachowania się nie posunie.

Zdrada przyjaciółki

Zdrada przyjaciółki boli chyba najbardziej. Jeżeli już do niej dojdzie musimy wyeliminować ją całkiem z naszego życia, gdyż sytuacja z przeszłości na pewno się powtórzy za kolejnym razem. Przy takiej osobie nigdy już nie mogłybyśmy pozwolić sobie na chwilę szczerości i zrozumienia. Kolejnym elementem jest to, aby poznać sobie nową przyjaciółkę, z którą będziemy mogły dzielić najwspanialsze momenty w życiu. Być może wtedy, Twoja dawna przyjaciółka zrozumie co zrobiła i jak bardzo Cię skrzywdziła. Natomiast Ty nie rób jej tego samego i idź przez świat z podniesioną głową, a na pewno wszystko pójdzie po Twojej myśli.

Oceń post