Modne ściany. 5 pomysłów na kolory ścian w salonie

Salon to bez wątpienia najważniejsze pomieszczenie w całym domu. Może pełnić funkcję wypoczynkową, jadalni, a nawet domowego biura. Korzystają z niego wszyscy domownicy, a więc musi to być wnętrze urządzone w przytulny sposób, aby wszyscy czuli się w nim dobrze. Ale każdy chce mieć przede wszystkim modne wnętrze.

Czarno-biały salon 

Połączenie bieli i czerni to wręcz klasyka. W salonie warto postawić na przykład na obrazy na ścianach. Może to być prawdziwe dzieło sztuki w jasnych kolorach oprawione w czarną ramę i powieszone na białej ścianie albo tapeta. Bardzo modne jest wykorzystanie tapet na jeden, głównej ścianie. Można znaleźć wzory z literami i symbolami w czarno-białej kolorystyce. Albo postawić na ciemną, grafitową tapetę ze srebrnymi lub złotymi dekoracjami, a resztę ścian pozostawić w bieli.

Szary i beżowy nie znaczy smutny

Bardzo modne są teraz skandynawskie wnętrza, w których pojawiają się wszystkie odcienie bieli, szarości, beżu czy nawet brzoskwini oraz zielenie. Połączenie szarych i beżowo-różowych ścian sprawi, że wnętrze będzie eleganckie, ani smutne, ani zbyt wesołe, ale przyjemne w odbiorze. Do tego połączenia kolorów pasuje biały sufit.

Czerwień i pomarańcz – kolory ciepła

Pomarańcz i czerwień uważane są za dwa najcieplejsze kolory. Świetnie sprawdzą się w średnich i dużych wnętrzach. Aby nie czuć przesytu można je przełamać na przykład beżową ścianą, która będzie bardziej neutralna i złamie ostrość tych kolorów.

Ciemny niebieski, ciemna zieleń, czerń do salonu eklektycznego

Obecnie bardzo modne jest urządzanie wnętrz w stylu eklektycznym. Można tutaj łączyć style dowolnie, łączyć kolory, wzory czy nawet stawiać obok siebie meble z kilku epok. Dozwolone jest dosłownie wszystko. Jednak na ścianach najczęściej pojawiają się mocne kolory takie jak ciemny niebieski, butelkowa zieleń czy też czerń. Dodatkowo pojawiają się bardzo ciemne meble, które przełamywane są na przykład kolorowymi, patchworkowymi fotelami i kanapami. Mimo wszystko takie pomieszczenia nie są ciemne, ale muszę być przełamane dużą ilościa dodatków, aby wnętrze nie przygnębiało.