8 Najlepszych Barów i Pubów w Gliwicach

Zdjęcie poglądowe | foto. unsplash.com

Gliwice to średniej wielkości miasto znajdujące się w południowej części Polski, w województwie śląskim. Jak cały Górny Śląsk, niegdyś kojarzyło się przede wszystkim z kopalniami węgla kamiennego. Dzisiaj to prężnie rozwijające się miasto ma o wiele więcej do zaoferowania. Niektórzy przyjeżdżają do Gliwic ze względu na cieszące się wielkim zainteresowaniem Kolejkowo, w którym można podziwiać świetnie skonstruowane makiety, inni ze względu na palmiarnię, która z kolei przenosi nas do świata fauny i flory.

Gliwice to również miasto, w którym nie brakuje miejsc sprzyjających weekendowemu wypoczynkowi. Gliwickie puby cieszą się wielkim uznaniem, ponieważ są tworzone przez absolutnych pasjonatów i ludzi znających się na swoim fachu. Które z tych miejsc warto odwiedzić w pierwszej kolejności? Oto kilka wybranych propozycji.

1. Koneser Pub

Koneser Pub znajduje się przy ulicy Plebańskiej 9. Lokal urządzony jest w nieco surowym, aczkolwiek nowoczesnym stylu. Goście mają do dyspozycji świetnie zaopatrzony bar i ekipę barmańską z dużym doświadczeniem. Dzięki temu można się tutaj delektować naprawdę wyśmienitymi drinkami. W ofercie znajdują się również ciekawe propozycje piw craftowych, które będą nie lada gratką dla ich miłośników. Sporą zaletą tego miejsca jest fakt, że można wejść z własnym jedzeniem lub zamówić je pod adres pubu. Latem na zewnątrz otwarty jest ogródek z parasolkami.

2. IBU Craft Beers

IBU Craft Beers to pub zlokalizowany przy ulicy Jana Matejki 3. Jest to bez wątpienia jeden z najlepszych pubów w mieście, który oferuje najlepsze piwa craftowe i doskonale przygotowane drinki. Lokal urządzono w stylu będącym mieszanką nowoczesności, elegancji i elementów postindustrialnych. Całość prezentuje się niezwykle estetycznie i sprzyja dobrym spotkaniom. Miejsce sprawdzi się jako lokalizacja na spotkanie towarzyskie, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, by spotkać się tutaj z partnerem biznesowym. Goście mają do dyspozycji specjalne krany z wybranymi gatunkami piwa oraz doskonale wyposażony bar z doświadczoną ekipą. To idealne miejsce dla koneserów dobrych trunków. Co więcej, w ofercie znajdują się również ciekawe pozycje kulinarne. Największym zainteresowaniem cieszą się tutejsze burgery i pizze.

3. Stary Kufel

Stary Kufel znajduje się przy ulicy Średniej 1. To miejsce kultowe i znane niemal wszystkim mieszkańcom Gliwic i okolic. Spore wrażenie robi oryginalny wystrój, w którym dominuje czysta cegła, zielone ściany i całe mnóstwo eklektycznych dodatków dekoracyjnych. Za barem stoi barman z wieloletnim doświadczeniem, który chętnie wdaje się w pogawędki ze swoimi gośćmi. Miejsce odznacza się niepowtarzalnym klimatem i nic dziwnego w tym, że jest uważane za pub z prawdziwego zdarzenia. Bez wątpienia warto zajrzeć zarówno w tygodniu roboczym, a tym bardziej w piątkowy czy sobotni wieczór. Osoby pragnące zanurzyć się w nieprawdopodobnej atmosferze z pewnością powinny zajrzeć do Starego Kufla.

4. Ministerstwo Śledzia i Wódki

Ministerstwo Śledzia i Wódki znajduje się przy ulicy Raciborskiej 2. To cenione miejsce niemal w każdy weekend wypełnia się po same brzegi. Goście mają do dyspozycji sporo przestrzeni i fantastycznie zaopatrzony bar. Świetna ekipa barmańska gotowa jest spełniać najbardziej nieoczekiwane zachcianki klientów. Oferuje również wysokiej jakości piwa craftowe. Warto dodać, że w tym miejscu regularnie odbywają się spotkania karaoke oraz imprezy z muzyką graną na żywo.

5. Hearts Pub Gliwice

Hearts Pub Gliwice znajduje się przy ulicy Pszczyńskiej 29. Lokal znajduje się w piwnicy, a w środku dominuje czysta cegła. Przyjemne oświetlenie nadaje całości kameralnej atmosfery. Goście mają do dyspozycji rewelacyjny personel, który dba o właściwy klimat oraz szereg barowych gier. Przy barze przygotowywane są spektakularne drinki. Można również skusić się na piwa z najwyższej półki.

6. Hellgate

Hellgate znajduje się przy ulicy Pszczyńskiej 80. To kolejne miejsce na gliwickiej mapie pubów, które warto wziąć pod uwagę, poszukując miejsca na udane spotkanie towarzyskie. Panuje tutaj przyjazna i bezpretensjonalna atmosfera. Ekipa barmańska zawsze jest gotowa doradzić, które piwo będzie najlepszym wyborem, a trzeba przyznać, że wybór jest naprawdę imponujący. Na miejscu dostępne są również gry. To bez wątpienia dobre miejsce dla osób, które przepadają za kameralną atmosferą i dobrymi piwami.

7. Dom Alchemika

Dom Alchemika to pub mieszczący się przy ulicy Raciborskiej 4. Lokal odznacza się nowoczesnym wystrojem. W centralnej części znajduje się podłużny bar, a za nim stoi zawsze zwarta i gotowa ekipa barmańska z dużym doświadczeniem w swoim fachu. Latem otwarty jest zewnętrzny taras z parasolkami. Miejsce odznacza się bardzo przyjazną atmosferą i bez wątpienia sprzyja udanym spotkaniom towarzyskim.

8. Beer Brothers

Beer Brothers znajduje się przy ulicy Górnych Wałów 30. To wyjątkowe i klimatyczne miejsce z łukowymi sklepieniami z czystej cegły. Subtelne oświetlenie sprawia, że całość prezentuje się niezwykle przytulnie. Goście mają do dyspozycji bardzo dobrze zaopatrzony bar i personel, który z chęcią pomoże uporać się z ogromnym wyborem. Miejsce zachwyci każdego miłośnika dobrych trunków, zwłaszcza piw craftowych.

Oceń post