Najlepsze Bary i Puby w Berlinie

Zdjęcie poglądowe | fot. unsplash.com

Berlin to miasto, które nigdy nie zasypia. Od wielu lat uważane jest za europejskie centrum najlepszej zabawy i właściwie nic nie wskazuje, by w tej kwestii miało się coś zmienić. Wiele osób przybywa do Berlina ze względu na pasjonującą historię tego miasta, ogrom bezcennych zabytków i spektakularną ofertę kulturalną.

Nie trzeba dodawać, że dla wielu osób stolica Niemiec stanowi ucieleśnienie niezapomnianych weekendów, podczas których wizyty w pubach, barach i dyskotekach stanowią pasjonującą podróż i możliwość oderwania się od codziennych trosk. Które puby Berlina zasługują na największe słowo uznania? Oto kilka wybranych propozycji dla osób, które zastanawiają się, gdzie spędzić udany wieczór.

1. Berlin Pub

Berlin Pub znajduje się przy Budapester Str. 43. To miejsce, które powstało z miłości do wyśmienitych drinków i najlepszych alkoholi. Goście mają do dyspozycji bardzo dobrze zaopatrzony bar oraz ekipę barmańską, która świetnie korzysta za swojego zaopatrzenia. Lokal urządzony jest w dosyć eklektyczny i chaotyczny sposób, co jednak nadaje mu pewnego uroku. Panuje tutaj bezpretensjonalna atmosfera, a personel zawsze jest gotów spełniać zachcianki swoich gości.

2. Kilkenny Irish Pub

Kilkenny Irish Pub to miejsce, które jak za dotknięciem magicznej różdżki przenosi nas do klimatycznego irlandzkiego pubu. Wystrój robi ogromne wrażenie. Dominują meble z ciemnego drewna oraz świetnie rozmieszczone subtelne oświetlenie. Miejsce w pewien sposób przywodzi na myśl scenografię do filmu z innej epoki. To prawdziwa gratka dla miłośników dobrego alkoholu. Goście mają do dyspozycji rewelacyjną ekipę barmańską, która zna się na swoim fachu i wie, w jaki sposób zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Latem otwarty jest również ogródek. Kilkenny Irish Pub cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców Berlina oraz turystów uprawiających weekendowy citybreak. W weekedny lokal niemal zawsze jest wypełniony po brzegi. Warto jednak zajrzeć, by doświadczyć panującej tutaj atmosfery i skosztować pysznego piwa. Miejsce z pewnością spełni oczekiwania również bardziej wymagających klientów.

3. The Castle Berlin Mitte

The Castle Berlin Mitte znajduje się przy Invalidenstraße 129. To kolejne miejsce na berlińskiej mapie, które odznacza się unikatowym wystrojem i klimatem sprawiającym, że każdy będzie chciał zawitać tutaj ponownie. W lokalu postawiono na ciemną tonację, która jest przełamana srebrnymi elmentami instalacyjnymi. Całość przywodzi na myśl nieco industrialny klimat. Na słowo uznania zasługuje świetnie przygotowany personel oraz bar, w którym znajduje się wszystko to, czego trzeba, by przygotować zachwycające drinki.

4. Murphy’s Irish Pub

Murphy’s Irish Pub znajduje się przy Schiffbauerdamm 1. To jeden z najlepszych pubów irlandzkich w Berlinie, który od dawna cieszy się wielkim uznaniem i zaufaniem klientów. I w tym przypadku mamy do czynienia z wystrojem inspirowanym najlepszej klasy pubami z Irlandii. Stoliki, krzesła oraz bar są skonstruowane z pięknie zdobionego ciemnego drewna. Warto dodać, że na miejscu regularnie odbywają się imprezy z muzyką graną na żywo, a przy barze można zamówić najlepsze piwa na świecie. Nic dziwnego w tym, że miejsce nazywane jest mekką miłośników dobrych trunków.

5. The Lir

The Lir znajduje się przy Flensburger Str. 7. Ten irlandzki pub prosperuje od niespełna trzydziestu lat, stając się na przestrzeni tego czasu miejscem kultowym i legendarnym. Panuje tutaj przyjazna atmosfera. Z wnętrza wylewa się zapraszające do środka ciepło, które zawdzięczamy świetnie rozlokowanemu oświetleniu. Doskonale wyposażony bar sprawia, że bez najmniejszego problemu dostaniemy najlepszej klasy drinki i piwa z najwyższej półki. Oferta gastronomiczna również zasługuje na słowo uznania. Latem można z kolei skorzystać z ogródka.

6. Alt Berlin

Alt Berlin znajduje się przy Chausseestraße 102. Nie ulega żadnym wątpliwościom, że miejsce odznacza się niepowtarzalnym klimatem. Lokal jest urządzony w starodawnym stylu. Drewniane krzesła i stoliki to tylko namiastka, bo największe wrażenie robią ściany z płyt z ciemnego drewna oraz stare żyrandole zwisające z sufitu. Całość prezentuje się dosyć surowo, aczkolwiek właśnie dzięki temu właścicielom udało się uzyskać efekt, który przechodzi najśmielsze oczekiwania. Na miejscu dostaniemy doskonałej jakości drinki i craftowe piwa z różnych zakątków świata. Dostępna jest także oferta gastronomiczna, a latem taras z ławami znajdujący się na zewnątrz.

7. Hardy’s Pub

Hardy’s Pub znajduje się przy ulicy Bülowstraße 101. To lokal o niewielkiej powierzchni, aczkolwiek odznaczający się wspaniałą atmosferą. Nie ma co do tego wątpliwości, że właśnie w takich miejscach można odetchnąć po ciężkim tygodniu i choć na chwilę oderwać się od codziennych trosk. Mnogość różnorodnych alkoholi na drewnianych półkach za barem przypomina scenografię z Harrego Pottera i robi niemałe wrażenie. Doskonała ekipa barmańska potrafi także wyczarować z nich nieziemskie drinki i właśnie dlatego warto przekonać się o tym na własnej skórze. To miejsce, w którym zawsze panuje otwarta i przyjazna atmosfera. Na miejscu znajduje się także stół bilardowy, a od czasu do czasu organizowane są koncerty z muzyką na żywo.

Oceń post