Ile czasu tak naprawdę spędzamy na Twitterze?

Media społecznościowe stały się nieodłącznym elementem naszego życia bez, którego nie potrafi sobie wyobrazić dnia, ponieważ stały się one jednym z ważniejszych kanałów komunikacji między ludźmi. Dodatkowo urządzenia mobilne sprawi, że dostęp do mediów społecznościowych mamy z każdego miejsca na ziemi.

Nałogowe korzystanie z tego typu mediów sprawia, że marnujemy swój czas, który możemy wykorzystać w inny sposób bardziej pożyteczny. W tym artykule zajmiemy się analizą czasu jaki jest poświęcany przez użytkowników internetu na rzecz Twittera. Agencja marketingowa Mediakix podliczyła, że przeciętny użytkownik internetu poświęca na rzecz różnych mediów społecznościowych 5 lat swojego życia.

Ile tak naprawdę czasu zajmuje się Twitter?

Twitter stał się bardzo ważnym mediów społecznościowym dla użytkowników internetu, co można stwierdzić w oparciu o liczbę użytkowników oraz czas jaki poświęcają na korzystanie z serwisu społecznościowego. Twitter już dawno przekroczył miliard zarejestrowanych użytkowników, ale wśród osób zarejestrowanych są tacy użytkownicy, którzy są nieaktywni. Okazuje się, że z 44% kont zarejestrowanych nigdy nie wysłano żadnego tweeta. Według agencja Mediakix przeciętny użytkownik spędza 1 minutę na użytkowaniu Twittera.

Agencja podliczyła, że w stosunku do całego życia korzystanie z Twittera zajmuje nam 18 dni. Zestawiając te dane z danymi, które mówią o czasie jaki poświęcany jest przez użytkowników na rzecz innych serwisów społecznościowych to można stwierdzić, że na Twittera poświęcamy najmniej czasu. Poniżej prezentujemy czas jaki jest poświęcany na rzecz innych serwisów społecznościowych:

  • YouTube 40 minut,
  • Facebook 35 minut,
  • Snapchat 25 minut,
  • Instagram 15 minut.

Należy wziąć pod uwagę to, że Instagram to produkt Facebooka, więc na rzecz produktów Facebooka użytkownicy internetu poświęcają razem 50 minut. W stosunku do długości naszego życia wyniki przedstawiają się w następujący sposób:

  • YouTube 1 rok i 10 miesięcy życia,
  • Facebook 1 rok i 7 miesięcy życia,
  • Snapchat 1 rok i 2 miesiące życia,
  • Instagram 8 miesięcy życia.