7 Najlepszych Barów i Pubów w Sopocie w 2024

Zdjęcie poglądowe | foto. unsplash.com

Sopot to niewielkie nadmorskie miasto znajdujące się w północnej części Polski, w województwie pomorskim. Wraz z Gdańskiem i Gdynią tworzy policentryczny ośrodek metropolitalny o nazwie Trójmiasto. Każdego roku do Sopotu przybywają miliony turystów pragnących korzystać z dobrodziejstw tej letniej destynacji. Do najważniejszych atrakcji należy sopockie molo, które latem staje się jedną z najbardziej zaludnionych stref w mieście.

Równie wielkim zainteresowaniem cieszą się sopockie plaże, choć nie należy zapominać o ofercie kulturalnej, która sprawia, że w tym mieście po prostu nie sposób się nudzić. Turyści i mieszkańcy pragnący korzystać z uroków weekendów również mają sporo możliwości. Na terenie miasta znajdziemy wiele barów i pubów, które mogą poszczycić się atrakcyjną ofertą i w których będzie można zapomnieć o codziennych troskach. Jakie miejsca warto odwiedzić w pierwszej kolejności? Oto kilka najlepszych propozycji.

1. Sztos Sopot

Sztos Sopot znajduje się ulicy Generała Józefa Bama 1A. Lokal odznacza się dosyć charakterystycznym wystrojem, w którym nowoczesność przeplata się z eklektycznymi elementami, które na pierwszy rzut oka mogą do siebie zupełnie nie pasować. Całość robi jednak bardzo dobre wrażenie. Goście mają do dyspozycji genialną ekipę barmańską, która słynie z przygotowywania perfekcyjnych drinków. Świetnie wyposażony bar pozwala na prawdziwą barmańską kreatywność. Dodać do tego należy przyjazny personel, który w dużej mierze tworzy atmosferę tego miejsca i mamy przepis na lokal, do którego pragnie się wracać regularnie. W letnie dni można śmiało korzystać z ogródka. Warto dodać, że regularnie organizowane są tutaj promocje na konkretne drinki.

2. Siostry. Klubokawiarnia

Siostry. Klubokawiarnia znajduje się przy ulicy Powstańców Warszawy 6. Warto tutaj zajrzeć z wielu względów. Po pierwsze, lokal odznacza się unikatowym wystrojem wnętrz i jest przypuszczalnie jedynym miejscem w okolicy, w którym tuż nad barem można podziwiać damskie szpilki. Goście mają do dyspozycji sporo przestrzeni, w której rozlokowano stoliki oraz wygodne loże. Warto zwrócić uwagę na dosyć obszerny bar. Stanowi on serce tego miejsca. Jest świetnie wyposażony, a dzięki doświadczonym barmanom podawane są tutaj najlepszej klasy drinki alkoholowe i bezalkoholowe. W ciągu warto wpaść na pyszną kawę lub herbatę. Nie ulega żadnym wątpliwościom, że to miejsce z niepowtarzalnym klimatem i właśnie dlatego warto zajrzeć chociaż na chwilę.

3. Avangarda Beers & More

Avangarda Beers & More znajduje się przy ulicy Dworcowej 7. Lokal urządzony jest w nieco londyńskim klimacie, choć nie brakuje elementów nowoczesności. Na gości czekają zarówno stoliki, jak i wygodne loże. Przy barze można do woli zamawiać fantastycznie przygotowane drinki, a także skorzystać z wybornej oferty kulinarnej. W lokalu bardzo często odbywają się tematyczne spotkania. Choć jest stosunkowo młodym pubem, to na przestrzeni zaledwie kilku lat zyskał wielkie uznanie mieszkańców i przyjezdnych.

4. Coctail Bar Max & Dom Whisky

Coctail Bar Max & Dom Whisky to idealna propozycja dla miłośników ekskluzywnych alkoholi. Lokal znajduje się przy ulicy Gwunwaldzkiej 1/3 i jest jednym z kilku miejsc stworzonych przez tego samego właściciela, który od ponad dwóch dekad odnosi sukcesy w branży. Miejsce urządzone jest w eleganckim nowoczesnnym stylu. Co ciekawe, na miejscu nie znajdziemy karty z ulubionymi drinkami. Wystarczy udać się do baru i porozmawiać z obsługującym barmanem, który na podstawie naszych wskazówek i preferencji stworzy coś specjalnego i absolutnie niepowtarzalnego. Spektrum możliwości jest ogromne, ponieważ bar wyposażony jest w najlepsze alkohole świata i dodatki pochodzące ze sprawdzonych źródeł. To bez wątpienia świetna przestrzeń zarówno na spotkanie z bliskimi, jak i spokanie biznesowe.

5. No.5

No.5 znajduje się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 5/U2. Nazwa nawiązująca do najsłynniejszego zapachu Coco Chanel nie jest dziełem przypadku. Podobnie jak perfumy słynnej projektantki, miejsce odznacza się absolutnie unikatowym charakterem i prawdziwą klasą. Na pierwszy rzut oka przywodzi na myśl najlepsze irlandzkie i londyńskie puby. W wystroju czysta cegła przeplata się z drewnem, które nadaje całości przytulnego klimatu. Nie brakuje również elementów postindustrialnych. Goście mają do dyspozycji wygodne loże i stoliki. W No. 5 można skosztować świetnie przygotowanych drinków, ale i skorzystać z bardzo ciekawej oferty kulinarnej.

6. Szczęśliwego Nowego Jorku

Szczęśliwego Nowego Jorku znajduje się przy ulicy Powstańców Warszawy 19. To dosyć kameralny pub, który cieszy się jednak wielkim uznaniem wśród mieszkańców miasta. Został urządzony w nowoczesnym stylu. Subtelne oświetlenie nadaje całości bardzo przyjemnego charakteru. Goście mają do dyspozycji świetnie wyposażony bar i personel, który zawsze staje na wysokości zadania. Poza rewelacyjnie przygotowanymi drinkami, goście mogą również skusić się na pyszne burgery w stylu amerykańskim. Latem dostępny jest także ogródek na świeżym powietrzu wraz z krzesłami i stolikami.

7. Konsulat Dobrego Piwa

Konsulat Dobrego Piwa znajduje się przy ulicy Generała Władysława Sikorskiego 12. Na niewielkiej powierzchni właścicielom udało się stworzyć miejsce przepełnione fantastyczną atmosferą. Nic dziwnego w tym, że dla wielu osób Konsulat jest obowiązkową pozycją na weekend. Entuzjaści dobrego piwa znajdą tutaj wiele interesujących craftowych propozycji, których nie sposób znaleźć w innych miejscach. Kameralny i nieco surowy wystrój wnętrza doskonale współgra z wydobywającymi się z głośników brzmieniami. To świetne miejsce na spotkanie towarzyskie. Warto dodać, że w Konsulacie Dobrego Piwa czworonożni przyjaciele również mogą nacieszyć się piątkowym wieczorem .

Oceń post