Urządzanie małej łazienki. 5 rad, jak optycznie powiększyć wnętrze

W małej łazience każdy centymetr wolnego miejsca jest na wagę złota. Jak zatem urządzić małą, ale przytulną i funkcjonalną łazienkę? Na co zwracać uwagę przy jej aranżacji?

1. Kafelki i umiejscowienie armatury

Do małej łazience idealnie sprawdzi się prysznic i malutka umywalka, na przykład zaraz obok toalety. Warto postawić na jasne, duże kafle oraz powiesić lustro na przeciwko drzwi. Dobrym rozwiązaniem, są także małe półki zrobione w ścianie, na których poukładamy kosmetyki, akcesoria, czy inne potrzebne gadżety. Nie zabierają cennej przestrzeni a pomieszczą najpotrzebniejsze rzeczy.

2. Suszenie bielizny i ręczników

Jeśli chcemy zyskać miejsce na suszenie ręczników i drobnego prania, możemy zamontować suszarkę sufitową, która będzie praktyczna i zajmie dużo przestrzeni. Możemy również wieszać ręcznik na drzwiach kabiny prysznicowej, jeśli nasza łazienka jest na tyle mała, że nie znajdziemy na wymiar suszarki sufitowej.

3. Wykorzystywanie ścian i wolnych przestrzeni przy armaturze

Na ścianach możemy zamontować wieszaki, które przydadzą się do:

  • wieszania opakowań z płatkami kosmetycznymi,
  • suszarki, prostownicy, czy lokówki,
  •  powieszenia ręcznika,
  • kosmetyczki z produktami do makijażu.

Wolną przestrzeń, na przykład za toaletą wykorzystajmy do poukładania środków czystości, a miejsce pod umywalką na koszyk z czystymi ręcznikami. Z kolei na drzwiach od łazienki na wewnętrznej stronie, warto zamontować wieszak na szlafroki.

4. Pralka

Jeśli mamy na tyle miejsca, by postawić w łazience pralkę, wybierzmy taką, która jest otwierana od góry, ponieważ zajmie mniej miejsca. Z kolei na pralce, możemy postawić kosz na brudne ubrania lub zagospodarować ją wedle swoich upodobań.

5. Oświetlenie

To kolejny ważny punkt przy aranżacji malutkiej łazienki. Możemy postawić na lampę sufitową albo ścienną. Zadbajmy oto, by lustro było oświetlone dodatkowym źródłem światła. Warto również postawić na mocne żarówki, jeśli łazienka nie posiada okna. Im jaśniejsze oświetlenie, tym pomieszczenie będzie wydawać nam się większe.

Oceń post