Jak urządzić wygodną i przytulną sypialnię?

Sypialnia to wyjątkowe miejsce w naszym domu. To właśnie tam ładujemy nasze baterie. Jak sprawić aby nasza sypialnia była przytulna i wygodna? Oto garść sprawdzonych porad.

 

Po pierwsze oświetlenie. W sypialni jest ono szczególnie ważne, buduje nastrój…  Po pierwsze musimy zastanowić się nad umieszczeniem głównego punktu oświetleniowego. Najczęściej jest to żyrandol wiszący centralnym miejscu na suficie. Równie ważne jest oświetlenie punktowe. Najczęściej są nim 2 lampki nocne stojące po dwóch stronach łóżka. To bardzo wygodne rozwiązanie, kiesy jedna osoba chciałaby poczytać przed snem, a druga woli spać.

Równie ważne jest odpowiednie osłonięcie okna. Wszak każdy z nas os czasu do czasu lubi pospać odrobinę dłużej. W tym przypadku mamy do wyboru mnóstwo zróżnicowanych rozwiązań. Żaluzje, okiennice, rolety czy tradycyjne zasłony. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji.

Przytulna sypialnia to przede wszystkim odpowiedni nastrój. Jak go stworzyć? Po pierwsze pomalujmy ściany na ulubiony kolor. Możemy również wybrać tapetę o ciekawym wzorze. Całości dopełni kapa i dekoracyjne poduszki, które sprawią, że nasze wnętrze będzie wyglądać bardziej luksusowo. Zmysłowości dodadzą odpowiednio dobrane świece zapachowe.

A co z podłogą?

Tu mamy bardzo duże pole do popisu i możemy na prawdę zaszaleć. Mięsiste wykładziny i  dywany idealnie nadają się do sypialni. Gorzej jeśli, któreś z nas cierpi na alergię… Wtedy zdecydowanie lepie wybrać wykładziny z krótkim włosiem które możemy bardzo szybko odkurzyć. Jeśli nie chcemy w naszej wymarzonej sypialni wykładziny możemy wybrać panele bądź parkiety. Taką podłogę bardzo łatwo utrzymać w czystości. Aby nieco ocieplić całość możemy gdzieniegdzie położyć niewielkie dywaniki.

 

Czego unikać w sypialni?

W sypialni z pewnością nie powinniśmy umieszczać telewizora. Ten sprzęt rozprasza i utrudnia nocny wypoczynek. Pozatym nocne seanse nie sprzyjają wzajemnej bliskości…

Po drugie rośliny. W sypialni należy ograniczyć ich ilość do minimum ponieważ w trakcie nocy zabierają nam tlen, a wydzielają dwutlenek węgla.

Oceń post