Pomysł na aranżację małej łazienki

Kiedy wynajmujemy bądź kupujemy mieszkanie zwykle zadziwia nas mały rozmiar łazienki. Tyn bardziej, jeśli przyzwyczajeni zostaliśmy do łazienek, które projektowane w domach jednorodzinnych bywają o wiele większe.

Istnieje jednak kilka prostych oraz mało kosztownych sposobów, które pomogą nam, chociaż optycznie, powiększyć naszą małą łazienkę.  Nie wymagają one ogromnych remontów, ani dużych nakładów pieniężnych.

Jak zaaranżować wnętrze małej łazienki aby optycznie ją powiększyć?

1. Jasne barwy ścian oraz mebli 

Od zawsze wiadomo, że jasne kolory optycznie powiększają. W małej łazience nie powinno stosować się ciemnych barw, takich jak bordowy czy brązowy, ponieważ optycznie pomniejszy to nasze i tak już małe pomieszczenie. Zdecydowanie lepsze okażą się biele, beże oraz błękity. Rozjaśnią one również wnętrze łazienki, która nie będzie wydawać się dzięki temu przytłaczająca. Idealnie sprawdzą się również jasne fiolety oraz morskie zielenie.

2. Dużych rozmiarów lustro

To najlepszy sposób na optyczne powiększenie małej łazienki. Warto jednak zamontować je w dość specyficzny sposób, tak aby dochodziło do brzegu sąsiadującej ściany. Sprawi to, że zatrzemy wszelkie granice ścian i łazienka dzięki temu wyda się być większa.

3. Sprytny sposób przechowywania przedmiotów

W małych łazienkach nie warto jest przechowywać kosmetyków oraz innych przedmiotów na wierzchu. O wiele lepiej będzie je schować do szuflad oraz szafek. Doskonałym pomysłem jest również zastosowanie ciekawych organizerów, dzięki którym pozbędziemy się niepotrzebnego chaosu. Duża ilość rzeczy na szafkach zawsze będzie sprawiała wrażenie bałaganu.

4. Prysznic zamiast wanny

Niestety, w małych łazienkach nie ma miejsca na prysznic oraz wannę, należy zdecydować się na jedną opcję. Co prawda istnieją wanny z prysznicowymi słuchawkami, nie są one jednak najbardziej wygodnym rozwiązaniem. Mniej miejsca zdecydowanie zajmie mała, narożna wanna. Ostatnio popularne są również prysznice bez brodzików, osłonięte jedynie zasłonką. One też mogą okazać się dobrym rozwiązaniem.

 

 

Oceń post