Sprawdź dlaczego warto ćwiczyć w trakcie odchudzania

Trening i dieta idą ze sobą w parze. To niemal oczywiste, ale zapomina o tym bardzo wielu początkujących miłośników zdrowego żywienia. Dlaczego warto ćwiczyć i w jaki sposób pomaga nam trening? Przyjrzyjmy się możliwościom, które daje nam wysiłek fizyczny.

Ubytek kalorii

Każda dieta zazwyczaj zakłada określone restrykcje. Często przyjmują one charakter kalorii bądź też spożywania określonych produktów. Dzięki wysiłkowi fizycznemu, spalamy nadmiar tkanki tłuszczowej. Czy za pomocą samej diety można zatem schudnąć? Oczywiście, że tak. Będzie to jednak o wiele trudniejsze.

Przyjmijmy, że korzystamy z diety dającej nam możliwość spożycia 2000 kalorii w ciągu dnia. Jeżeli do naszych działań, dołożymy godzinę ćwiczeń – nasz limit automatycznie podskoczy do góry. Należy jednak pamiętać o tym, że nadmiar ćwiczeń na samym początku naszej przygody z odchudzaniem nie jest wskazany. Może doprowadzić do przemęczenia czy też nawet kontuzji.

Ogólna kondycja ciała – masa mięśniowa

Zapewne każdy słyszał o masie mięśniowej oraz kondycji. Dzięki ćwiczeniom, umiejętnie rozbudowujemy nasze ciało. To skuteczna metoda, która pozwala na zgubienie cennych kilogramów, będących stricte tkanką tłuszczową.

Na czym zazwyczaj polega problem odchudzających się? Spoglądają tylko na wagę. Tymczasem mięśnie w założeniu ważą więcej od tkanki tłuszczowej. Dlatego tez przy równoczesnym trenowaniu i diecie, nie uświadczymy spektakularnych efektów. Nasze ciało będzie wyglądało jednak lepiej – warto zwrócić na to uwagę, na wszystko przychodzi czas.

Lepsze samopoczucie

Na sam koniec może mało oczywiste, ale równie istotne. Samopoczucie podczas odchudzania jest bardzo ważne. Dzięki niemu lepiej trzymamy się postanowień, mamy także zwiększoną motywację do działań.

Ćwiczenie wydziela w nas endorfiny czyli hormony szczęścia. Mamy bardziej pozytywne nastawienie a także większe chęci do pracy nad samym sobą. Warto zatem w trakcie odchudzania prowadzić przemyślane treningi – będą miały bowiem niebywałe korzyści dla nas!

Oceń post