Jak dobrać spinki do mankietów

spinki do mankietów

Mężczyznę z klasą wyróżnia to, że nic go nie wyróżnia. Eleganckie dodatki w postaci zegarka, klamry paska do spodni czy spinki do mankietów podkreślają męski wizerunek i nie powinny być nadmiernie eksponowane. Każdy dodatek spełnia nieco inną funkcję. Zegarek może być codziennym narzędziem, który jest nie tylko podkreśleniem garderoby, ale także stanowi pewnego rodzaju niezbędnik. Pasek do spodni jest niemal nieodzownym elementem ubioru i nie zawsze jest estetycznym dodatkiem, a przedmiotem użytku codziennego. Najbardziej gustownym i eleganckim podkreśleniem nietuzinkowego męskiego stylu, są spinki do mankietów.

Noszenie spinek do mankietów umożliwia wersja koszuli z „mankietami francuskimi”. Mankiet zawijany jest ku górze, składany pod nadgarstkiem i właśnie w tej części koszuli zapinane są spinki. Jak dobrać spinki stosownie do okazji i preferowanego stylu ubioru? Spinki do mankietów kojarzone są głównie ze strojem oficjalnym, wizytowym lub okolicznościowym.

Obecnie panujące trendy w świecie biznesu to strój wizytowy, czyli koszula, garnitur, krawat oraz eleganckie obuwie. Spinki do mankietów należy dobrać tak, aby kolorystycznie odpowiadały dodatkom takim, jak zegarek, pasek do spodni oraz obuwie. Do stylizacji w stalowym kolorze najlepiej użyć dodatków w srebrnej lub czarnej tonacji. powinny być w kolorze srebrnym, a uzupełnić je może czarny kamień lub grawerunek. Kształt powinien być dopasowany do koperty zegarka lub klamry paska.

Okrągła koperta zegarka narzuca okrągłe spinki, a kwadratowa odpowiednio prostokąt lub kwadrat w przypadku spinek. Materiał, czyli metal, zależy od preferencji osoby noszącej. Sklepy jubilerskie oferują spinki wykonane ze stali, srebra, białego złota, a nawet z platyny. Wszystko zależne jest od możliwości finansowych. Stalowe spinki są najtańsze, ale najtrwalsze, natomiast wykonane ze złota są ekskluzywne, ale także najdroższe i najdelikatniejsze.

Złoto należy do kategorii metali miękkich i twardy przedmiot jak szkło czy stal, z łatwością zarysują przedmioty wykonane ze złota. Ważnym czynnikiem doboru spinek do koszuli na spotkanie wizytowe jest minimalizm. Spinki nie powinny odwracać uwagi od twarzy osoby, która będzie je nosiła. Warianty bogato zdobione cyrkoniami czy diamentami mogą zostać odebrane jako wyraz snobizmu. Czarny lub granatowy garnitur najlepiej komponuje się ze srebrnymi albo czarnymi spinkami, a brązowa stylizacja komponuje się idealnie ze spinkami w złotej barwie. Sposób dobierania dodatków podobnie wygląda w przypadku imprez okolicznościowych. Kolorystyka ubioru i dodatków determinuje wybór barwy, gabarytu i fasonu spinek. Warto zajrzeć na Spinki do mankietów Modini i dokonać odpowiedniego wyboru.

Większa dowolność w kwestii wyboru spinek dotyczy stylu casual. Połączenie elegancji w postaci marynarki oraz garderoby typu koszula i dżinsy to trend, który zachowuje codzienną swobodę podkreśloną elegancją. W tym wypadku skorzystać można ze spinek do mankietów symbolizujących formą konkretne wydarzenie. Trener piłki nożnej może dobrać na konferencję prasową stalowe spinki w kolorze srebrnym o kształcie piłki.

Obecnie wybór motywu, kształtu, koloru spinek jest niemal dowolny. Muzyk może otrzymać spinki w kształcie klucza wiolinowego, piłkarz w postaci buta piłkarskiego, a marynarz w kształcie okrętu. Motyw czy kształt spinek do koszuli także może zostać uzupełniony białymi lub czarnymi cyrkoniami, onyksem, a nawet bursztynem, czyli kamieniami naturalnymi lub syntetycznymi. Oczywiście styl casual pozostawia pewną dowolność, ale pamiętać należy o dobraniu stroju i dodatków stosownie do okazji. Miejsce i charakter wizyty determinują wybór garderoby i elementów, które ją podkreślą.

4.7/5 - (ilość ocen: 8)