Jak dobrać spódnicę do swojej figury

Jak dobrać spódnicę do swojej figury

Nie ma chyba bardziej kobiecej części wierzchniej garderoby niż spódnica. Spódnice cieszą się nieprzemijającym powodzeniem od setek lat, na przestrzeni czasu zmieniając tylko swoje kroje, fasony i przede wszystkim długość.

Jeszcze dwa stulecia temu, nie do pomyślenia było, aby kobieca sukienka lub spódnica odsłoniła choćby kostkę czy kawałek nogi. Spódnice były rozłożyste, do samej ziemi i nie podkreślały za bardzo sylwetki, nie wyglądały w nich też najlepiej niskie kobiety. Z czasem jednak przeszły prawdziwą ewolucję.

Dzisiaj, choć wiele pań na co dzień sięga raczej po wygodne spodnie, spódnice nie wychodzą z mody – co więcej, projektanci wymyślają coraz to ciekawsze modele i fasony, które szybko stają się hitami i po które mogą sięgnąć kobiety o każdym typie sylwetki.

Do najpopularniejszych obecnie rodzajów spódnic należą między innymi ołówkowe. Są one dość klasyczne w formie, o długości zazwyczaj do kolana lub za kolano, a przy tym wąskie, dopasowane i podkreślające wcięcie w talii. Powinny ich unikać jedynie panie, które mają bardziej chłopięcą sylwetkę bez zaokrągleń oraz te z okrąglejszym brzuszkiem.

Wśród młodszych kobiet wzięciem cieszą się spódnice bombki – zazwyczaj krótkie, rozszerzające, a następnie zwężające się na samym dole. Ten krój pozwala ukryć zbyt szczupłe biodra lub brak wcięcia w talii. Hitem są także spódnice tulipany, które zdobią przemyślane kontrafałdy, układające całość na kształt kielicha kwiatu. Polecane są paniom o zgrabnych nogach, ponieważ przyciągają do nich spojrzenia.

Niewątpliwie obecnie jest w czym wybierać, a najbardziej cieszy fakt, że niezależnie od figury możemy znaleźć fason, w którym będziemy wyglądać zachwycająco.

3/5 - (ilość ocen: 8)