Remont domu. Jak urządzić łazienkę w nowym miejscu?

Remont w domu to doskonała okazja do urządzenia wszystkich pomieszczeń na nowe. Zwłaszcza gdy życie rodzinne uległo zmianie i na przykład dzieci wyjechały na studia, więc mamy wolne pokoje, albo też urodziło się nam kolejne potomstwo i mamy za mało miejsca. Jednakże zanim zaczniemy pierwsze prace remontowe trzeba ustalić priorytety oraz budżet. W większości domów priorytetem będą łazienka, kuchnia i salon. Jednak ta pierwsza może nastręczać najwięcej problemów.

Plan remontu

Żeby łazienka po remoncie wyglądała dobrze i co ważniejsze była praktyczna trzeba od razu jeszcze przed rozpoczęciem zaplanować gdzie maja stać meble, gdzie podciągnąć przyłącza pod toaletę, pralkę, umywalkę, wannę czy kabinę prysznicową, ponieważ nie są to elementy, które łatwiej potem będzie można przemieścić, gdy cała łazienka będzie już na przykład wykafelkowana. Dlatego trzeba od razu przemyśleć czy jeśli wstawimy drzwi otwierane do środka to nie będą uderzać w sedes, albo czy wanna na pewno się zmieści i zostanie miejsce na inne elementy. Bez problemu można narysować taki plan na kartce papieru i poprosić wykonawcę remontu o pomoc w obliczeniu czy takie gabaryty mebli i sanitariów na pewno się zmieszczą. Mając taki plan można przystąpić do zakupu materiałów i mebli.

Miejsca problematyczne – poddasze, parter

Bardzo ważne jest też uwzględnienie miejsca łazienki. Najbardziej problematyczne może być poddasze, ale i tutaj da się urządzić ładną łazienkę. Ponieważ zwykle pod skosami nie ma zbyt dużo miejsca można na tej ścianie postawić wannę, albo szafkę z umywalką i lusterkiem na nóżce, które na niej stanie zamiast lustra wiszącego. Wysokie ściany można wykorzystać jako część kabiny prysznicowej.

Z kolei łazienka na parterze wymaga nie kombinacji w ustawieniu wszystkich mebli, a dobrych, matowionych szyb, aby nikt z zewnątrz nie mógł do niej zajrzeć. Wcale nie trzeba wymieniać okien, a można jedynie je okleić ozdobną folią. W ten sposób zapewnimy sobie prywatność, a nikt z zewnątrz nawet nie zorientuje się, że to pomieszczenie to po prostu łazienka.

Oceń post