5 ćwiczeń, które poprawią wygląd pleców oraz komfort życia

5 ćwiczeń, które poprawią wygląd pleców oraz komfort życia

W dzisiejszych czasach, gdy siedzący tryb życia jest prawdziwą plagą, najbardziej cierpią nasze plecy – zaczynamy się garbić, miewamy różnego rodzaju bóle, coraz gorzej się ruszamy. Sposobem na to jest wykonywanie ćwiczeń, które pomogą nam nie tylko doprowadzić plecy do optymalnego zdrowia, ale także nadadzą im estetyczny wygląd.

  1. Podciąganie : Podciąganie jest zdecydowanie królem wśród ćwiczeń na plecy. Bardzo popularne ze względu na swoją prostotę i szybko widoczne efekty. Nie wymaga ono również specjalistycznego sprzętu, wystarczy zwykły drążek rozporowy w futrynie drzwi. Przy podciąganiu pamiętaj o wykonywaniu pełnych ruchów i stabilizowaniu kręgosłupa przez napięcie mięśni brzucha.Nie umiem podciągnąć się nawet raz, co robić? Bez obaw, to częsty problem. Po prostu zacznij od treningu opuszczania. W tym celu podskocz do pozycji pełnego podciągnięcia i powoli opuść się do pozycji startowej.
  2. Martwy ciąg : Pomimo, że to ćwiczenie całego ciała, szczególnie mocno angażuje ono plecy. Podczas wykonywania tego ćwiczenia pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej pozycji: kręgosłup musi być w pozycji neutralnej, brzuch i pośladki napięte, łopatki ściągnięte. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z treningiem, warto zasięgnąć pomocy trenera personalnego.
  3. Wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia : to ćwiczenie świetnie wzmacnia i buduje górę naszych pleców, pozwalając nam pozbyć się wad postawy jak np. kifoza. Złap sztangę na wysokość barków, zegnij biodra do kąta około 45 stopni i przyciągnij sztangę do mostka. Pamiętaj o napięciu brzucha!
  4. Wiosłowanie hantlem : ćwiczenie bardzo podobne do poprzedniego, jednak pozwalające na uzyskanie większego zakresu ruchu a tym samym lepszego wzmocnienia naszych mięśni. Opierając się o ławkę, weź do ręki ciężarek i prowadź ją do góry jak najbliżej tułowia ściągając łopatę.
  5. Pływanie : ta forma treningu cardio nie bez powodu jest tak często stosowana w leczeniu wad postawy – nie obciąża stawów i świetnie wzmacnia całe ciało, szczególnie plecy. Jest dobrą opcją dla ludzi ze znacznymi wadami postawy lub początkujących.
Oceń post