Najlepsze ćwiczenia na pośladki

Nie oszukujmy się: to nie piersi przyciągają najbardziej wzrok facetów, a nasze pośladki. Jest to świetna wiadomość, ponieważ z piersiami mamy niewielkie pole do popisu. Natomiast pośladki możemy zrobić sobie same, nie wychodząc z domu! Jakie są najlepsze ćwiczenia na smukłe i jędrne pośladki?

Po pierwsze: zrezygnuj z windy!
Mieszkasz na czwartym piętrze? Przestań jeździć windą! Jeżeli zaczniesz chodzić wszędzie po schodach już po miesiącu zobaczysz znaczną poprawę wyglądu swoich pośladków. Jeżeli ktoś mieszka na jedenastym piętrze i wychodzenie tak wysoko mogłoby być kłopotliwe, zawsze może wysiąść na dziewiątym i resztę drogi pokonać na własnych nogach!

Więcej chodź!
Tak, od chodzenia również możemy poprawić niego wygląd naszych pośladków, ponieważ podczas chodzenia pracują wszystkie mięśnie naszych nóg. Rezygnując z samochodu lub komunikacji miejskiej, a wybierając spacer bądź ewentualnie rower możemy poprawić wygląd nie tylko pośladków ale i całych nóg.

Urozmaicaj przysiady!
Przysiady są to pierwsze ćwiczenia jakie przyjdą na myśl kiedy powiemy o ćwiczeniach na pośladki. Nie zapominajmy jednak o tym, że wszystko możemy urozmaicić. Wystarczy, że podczas wykonywania przysiadów weźmiemy do rąk butelkę wody, która będzie dla nas dodatkowym obciążeniem.

Nie wykonuj w kółko jednego ćwiczenia!
Przysiady to nie jedyny sposób na wyrobienie sobie pięknych pośladków. Nie powinno się cały czas wykonywać tych samych ćwiczeń, ponieważ można się w ten sposób szybko zniechęcić. Zamiast przysiadów możemy wykonywać podnoszenia nóg podczas opierania się na kolanach i rękach lub podnoszenia bioder z pozycji leżącej przy zgiętych nogach. Jeżeli na zewnątrz panuje dobra pogoda, możemy wybrać się na rower, bądź na rolki – one również gwarantują poprawienie linii naszych pośladków.

Najważniejsze w dążeniu do osiągnięcia postawionego sobie wcześniej przez nas celu jest wytrwałość i systematyka. Będąc zdeterminowanym i pracowitym możemy być pewni, że prędzej czy później osiągniemy nasz cel.

Oceń post