Dom z pomysłem: Aranżacja i wystrój wnętrz

Jeśli zastanawiamy się, czy nie przyszedł już czas na odświeżenie mieszkania, być może właśnie teraz warto zainwestować w remont naszego domu, lub choćby jednego w nim pomieszczenia, co pozwoli mu nabrać zupełnie innego, odświętnego charakteru. Wszystko tak naprawdę zależy od tego jakich metod na zmianę wyglądu wnętrz użyjemy, czy będzie to malowanie ścian, czy ich tapetowanie, a może rozważymy jeszcze inną opcję?

Alternatywa dla malowania i tapet

Malowanie jest dobrym pomysłem, jednak dość czasochłonnym, a pomalowane ściany, niezależnie od tego jakiego koloru i rodzaju farby użyjemy, po pewnym czasie na pewno wyblakną. Tapetowanie to obecnie już prawie przeżytek. Zwykle zajmuje jeszcze więcej czasu niż malowanie. Żmudne przyklejanie, potem odrywanie tapety kawałek po kawałku, potrafi doprowadzić do szewskiej pasji niejednego człowieka, ponadto zwykle przeciąga się to w czasie dłużej niż pierwotnie zaplanowano.  Często w trakcie wychodzi na jaw, że jakiś kawałek tapety odstaje i trzeba przerywać cały proces, zaczynając w tym miejscu od nowa. Na szczęście jest mniej uciążliwa metoda na ozdobienie swoich ścian. Choć może kojarzyć się z tradycyjnymi tapetami, tak naprawdę jest całkiem inna. Mowa tu o fototapetach.

 

Pomysłowa aranżacja dzięki fototapetom

Choć były bardzo popularne podczas ubiegłego stulecia, dzisiaj przezywają one swój renesans i coraz częściej można spotkać je w sklepach. Nowoczesne fototapety w niczym nie przypominają swoich starych odpowiedników, jakie jeszcze czasem można spotkać na przykład choćby w domach naszych babć i dziadków, którzy nie chcą zmieniać nic w wystroju swoich wnętrz. Dzisiejsza fototapeta to przede wszystkim piękny żywy kolor, dokładnie odwzorowany obraz i odporność. Są one także dość łatwe do zamontowania, na pewno o wiele łatwiejsze niż to ma miejsce w przypadku zwykłych tapet. Praca z taką tapetą przebiega szybko, a efekt jest o niebo lepszy i potrafi zachwycić zarówno domowników, jak i odwiedzających mieszkanie gości. Z fototapetą aranżacja wnętrza nabiera zupełnie innego charakteru.

 

Oceń post