7 najciekawszych atrakcji w Gdańsku

Ulica Długa

Gdańsk to wspaniałe miasto portowe na przepięknym polskim wybrzeżu Bałtyku.

Miasto z roku na rok powiększa się o nowe muzea, kawiarnie, bary, restauracje i atrakcje, które cały czas się otwierają. Atrakcje w Gdańsku przyciągają setki tysięcy turystów z całego świata.

Gdańskie ZOO

Miejski ogród zoologiczny to miejsce dla osób lubiących przyrodę i zwierzęta. Znajduje się w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym i jest największym zoo w Polsce, zajmującym około 120 hektarów. Żyją tu zwierzęta ze wszystkich kontynentów, w tym gatunki praktycznie nie występujące w przyrodzie.

Fontanna Neptuna

Na Długim Rynku, kilka kroków od Dworu Artusa jest trwałym symbolem Gdańska. Rzeźbiarzem był Abraham van den Blocke, pochodzący z obecnego Kaliningradu, ale z flamandzkimi rodzicami.

Westerplatte

Westerplatte to ważne miejsce w historii zarówno Polski, jak i Europy. To tutaj, 1 września 1939 roku o godzinie 4:38, rozpoczęła się II wojna światowa. W tym dniu pancernik Schleswig-Holstein otworzył ogień, dając jednocześnie sygnał dla piechoty, by ruszyła na Westerplatte.

Europejskie Centrum Solidarności

Europejskie Centrum Solidarności to nowe muzeum, zlokalizowane w Stoczni Gdańskiej. Jednak już teraz stało się jedną z najlepszych atrakcji turystycznych w mieście. Jest spektakularny zarówno pod względem designu, jak i wystaw.

Dom Uphagena

Położony w samym sercu Gdańska, przy ulicy Długiej 12. Jest to jedna z niewielu XVIII-wiecznych kamienic otwartych dla publiczności. Budynek nosi nazwę jednego z właścicieli, Johanna Uphagena, który zakupił go w 1775 roku.

Kościół Mariacki

Ten gotycki kościół powstał w XIV wieku z objętością do 190 tysięcy metrów sześciennych zaliczany jest do trzech największych kościołów murowanych na świecie. Po drugiej wojnie światowej potrzebna była poważna rekonstrukcja, ale wszystkie jej cenne elementy zostały uratowane.

Ratusz Główny

Położony w ścisłym centrum Starego Miasta, na skrzyżowaniu ulic Długiej i Długiego Targu. W miesiącach letnich zwiedzający mogą wspiąć się na 50-metrową wieżę widokową, aby podziwiać miasto z góry.

4.4/5 - (ilość ocen: 5)