Warto to pić dla smaku i urody

Sok z granatu – warto go pić dla zdrowia i urody

Sok z owoców granatu wciąż wydaje się mało popularny, chociaż jego pozytywny wpływ, zarówno na kondycję fizyczną jak i piękny wygląd jest nieoceniony. Co powoduje, że stanowi świetną alternatywę dla swojskiego soku z jabłek?

Zdrowie

Napój z owoców granatu ma odrobinę cierpki smak oraz piękną, rubinową barwę. Wykazuje działanie zapobiegające powstawaniu komórek nowotworowych
– w przypadku raka prostaty oraz raka piersi, udało się przeprowadzić badania, które wykazały, ze wypity sok z granatu u sporej ilości chorych zahamował namnażanie się komórek rakowych. Nektar sprzyja także poprawie krążenia krwi, redukując złogi odpowiedzialne między innymi za zawały oraz udary.

Wyrównuje ciśnienie krwi i pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu cholesterolu. Przyczynia się również do wzrostu poziomu testosteronu, co udowodniły badania przeprowadzone przez uczonych z Uniwersytetu w Edynburgu. Sok z granatu spowalnia demencję spowodowaną chorobą Alzheimera oraz pobudza receptory estrogenowe i serotoninę, dzięki czemu skutecznie poprawia nastrój.

Uroda

Swoje cudowne właściwości granat zawdzięcza przede wszystkim polifenolom, czyli przeciwutleniaczom oraz licznym witaminom – między innymi witaminie K oraz C. Zawarte w im potas, cynk, żelazo oraz kwas elagowy, zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry, poprawiają koloryt i stan naszej cery powodując lepsze jej ukrwienie. Sok z granatu skutecznie rozprawia się z trądzikiem i wszelkimi stanami zapalnymi, a nawilżając – minimalizuje zmarszczki.

Pamiętajmy, że ten naturalny eliksir młodości będzie skuteczny jedynie wtedy, gdy nie zawiera dodatków i jest w stu procentach naturalny – dla pewności warto wyciskać go samemu i pić szklankę dziennie. Na zdrowie.

4.3/5 - (ilość ocen: 21)