Najlepsze ćwiczenia na brzuch

Któż z nas nie marzy o tzw. „kaloryferze”? W telewizji, gazetach i internecie pełno jest osób, które zapracowały na idealną sylwetkę dietą i ćwiczeniami. Mówią one o swoich doświadczeniach i radzą jak perfekcyjnie wyglądać. Niektórzy z nas mają to szczęście, że o piękne ciało nie muszą się starać, bo zostali obdarzeni pożądanymi, dobrymi genami. Ale są też tacy, którzy mimo starań, nie potrafią zgubić brzucha, chociaż reszta ciała jest w całkiem dobrej kondycji. Oto lista najlepszych ćwiczeń, dedykowana osobom, które straciły nadzieję na płaski brzuch.

  • Brzuszki

Istnieją różne rodzaje brzuszków. Te najbardziej popularne to brzuszki proste – chyba każdy z nas robił je na zajęciach wychowania fizycznego w szkole. Skuteczniejsze od brzuszków prostych są jednak brzuszki skośne, ponieważ angażują większą liczbę mięśni. Ćwiczenie polega na położeniu się na podłodze i zgięciu kolan. Niezginanie kolan przy brzuszkach jest mniej skuteczne. Następnie unosimy tułów i w końcowej fazie wykonujemy skręty tułowia na boki.

  • Rowerek

To ćwiczenie również zna każdy. Wydawałoby się, że jest zbyt proste by mogło być skuteczne. A jednak. Wielu trenerów ocenia je jako niezastąpione i warte robienia. Żeby je wykonać należy położyć się na plecach, unieść nogi i zgiąć je w kolanach, a następnie symulować jazdę na rowerze. Ważne jest by przez cały czas trwania ćwiczenia mocno napinać mięśnie brzucha.

  • Nożyce

Można wykonywać je poziomo bądź pionowo. Kładziemy się na plecach i unosimy nogi tak, żeby pomiędzy nogami, a podłogą uzyskać kąt 30 stopni. Unosimy nogi naprzemiennie (nożyce pionowe) albo przeciągamy lewą nogę w prawą stronę i prawą nogę w lewą tak, żeby uzyskać efekt „cięcia”.

Powyższe ćwiczenia są nie tylko skuteczne, ale również „tanie” – można wykonywać je w domu bez potrzeby wyjścia na siłownię. Żeby osiągnąć zamierzone efekty liczy się regularność. Często się zdarza, że wyrzeźbione mięśnie przykrywa warstwa tłuszczu, dlatego oprócz treningu siłowego należy wykonywać trening aerobowy (np. pływanie czy bieganie) i stosować odpowiednią dietę.

Oceń post