Ćwiczenia, które dodadzą Ci energii o każdej porze dnia

Aktywność fizyczna prowadzona w sposób systematyczny ma bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Jednak nie zawsze możemy sobie pozwolić na długi trening, ale nie powinniśmy z tego powodu zrezygnować z aktywności fizycznej. Pamiętajmy, że wystarczy kilka ćwiczeń, które spowodują pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Systematyczna aktywność fizyczna bez znaczenia jak ona wygląda powoduje, że oczyszczamy umysł, likwidujemy stres oraz dodajemy sobie nowej energii do życia. Aktywność fizyczna może obejmować niewielką porcję ćwiczeń każdego dnia, aby była dla nas korzystna. Ćwiczenia nie powinno wykonywać się codziennie, ponieważ organizm musi mieć czas na regeneracje i dlatego należy pamiętać, aby w całym tygodniu zachować jeden dzień przerwy od treningu. Jednak nie oznacza to tego, że nie można wykonać prostych ćwiczeń, które nie potrzebują dużych nakładów energii. Poniżej zaprezentujemy przykładowe ćwiczenia, które możesz wykonywać rano, wieczorem lub o dowolnej porze dnia. Wykonywanie tych ćwiczeń spowoduje, że nasza aktywność fizyczna się poprawi oraz doda nam nowej energii do życia.

Ćwiczenie 1

Siedząc na krześle  należy wyprostować plecy i powoli wyprostować obie w sposób taki, aby znajdowały się równolegle do podłogi. Jednocześnie należy opuszczać klatkę piersiową pod kątem 45 stopni. Należy następnie odczekać 10 sekund i powtórzyć ćwiczenie 10 razy. Pamiętajmy, aby przy każdym uniesieniu nogi robić wydech.

Ćwiczenie 2

Siedząc na krześle należy prawe kolano należy unieść na 6 sekund i następnie opuścić. Ćwiczenie należy powtórzyć 8 razy na każdą nogę. Wykonując ćwiczenie ręce powinny być prostopadle do stołu w celu wzmocnienia mięśni pleców oraz brzucha.

Ćwiczenie 3

W pozycji stojącej należy odsunąć w tył prawą nogę, a palce stóp skierować do podłogi. Należy również jednocześnie maksymalnie zgiąć lewą nogę. Ćwiczenie powinno zostać wykonane na każdą nogę w 3 seriach.

Ćwiczenie 4

Należy usiąść na kolanach, wyprostować plecy oraz rozchylić kolana na wysokość bioder. Pochylić się jak najdalej do tyłu, napinając pośladki oraz brzuch, ale nie wyginać kręgosłupa

Ćwiczenie 5

Leżąc na podłodze należy przyciągnąć oba kolana do siebie i bardzo powoli oba kolana w kierujemy w prawo. Następnie należy wyciągnąć prawą rękę i spojrzeć za nią. Podczas ćwiczenia należy spokojnie oddychać. Po kilku minutach wracamy do pozycji początkowej, czyli kolana przyciągnięte do siebie i powoli robimy to samo tylko kolana na lewą stronę wraz z wyciągniętą drugą ręką.

Ćwiczenie 6

Leżąc na podłodze należy wyprostować prawą nogę i wraz z wdechem przyciągnąć ją do siebie. W takiej pozycji być kilka minut. Następnie wierzch stopy kładziemy na udo i przyciągamy udo do siebie. W takiej pozycji spędzamy również kilka minut. Odkładamy stopę i robimy to samo tylko z drugą nogą.

Oceń post