Złe nawyki, które niszczą przedłużone włosy

przedłużone włosy

Przedłużki włosów to piękne, miękkie pasma, które ślizgają się po palcach jak jedwab. Wydasz dużo pieniędzy na przedłużki, aby mieć pewność, że zawsze masz doskonały, piękny wygląd.

Być może jesteś śmiertelnym wrogiem przedłużania włosów.

Więc przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się o nich coś więcej:

Stosowanie gorących „produktów do stylizacji włosów – używanie żelazka do stylizacji włosów, wałków, suszarek i innych podobnych produktów może uszkodzić przedłużki i sprawić, że staną się one beznadziejne. Takie produkty mają bardzo wysoką temperaturę i zamiast suszenia przedłużeń, powodują ich uszkodzenie.

Nieodpowiednie traktowanie – musicie mieć gładkie i jedwabiste włosy. Jeśli jednak nie poradzisz sobie z nimi prawidłowo, staną się one pozbawione blasku, a nawet doprowadzą do kolejnych splątań. Dlatego należy delikatnie dotknąć rozszerzeń. Używaj szczotek i grzebieni o szerokich zębach. Używaj również szpilek, gumek lub innych produktów do stylizacji włosów tylko wtedy, gdy jest to niezbędne..

Niewłaściwe nawyki związane z myciem włosów – nadmierne mycie może spowodować ich poważne uszkodzenie. Jeżeli nie myjesz prawidłowo przedłużek, będą one wyglądać źle i brudno.

Stosowanie produktów do pielęgnacji włosów twardych i suchych – Twój fryzjer musiał poradzić Ci, abyś używał szamponów i odżywek zawierających substancje nawilżające, które są bezalkoholowe. Wynika to z faktu, że produkty o wysokiej zawartości alkoholu są ciężkie w i mogą spowodować poważne szkody. Stosuj wolne od siarczanów i fosforanów środki. Należy zawsze sprawdzać etykiety produktów przed ich użyciem.

Obecność zanieczyszczeń w powietrzu – Smog, dym, opary i inne rodzaje zanieczyszczeń powietrza osiadają na przedłużeniach włosów i tworzą nad nimi warstwę. Psuje to im wygląd i sprawia, że wyglądają matowo. Te zanieczyszczenia powietrza mogą wysuszać przedłużki. Tak więc, jeśli masz nawyk palenia lub mieszkasz w bardzo zanieczyszczonym regionie, lepiej jest zawsze zakrywać przedłużki jedwabną tkaniną i unikać palenia.

4.1/5 - (ilość ocen: 15)