Bar inspirowany serialem „Stranger Things”

Do najbardziej rozpoznawanych seriali ostatniego czasu należy „Stranger Things”. Produkcja zawdzięcza wyjątkową popularność nie tylko dzięki rozbudowanej oraz wciągającej historii, ale także niezwykłemu klimatowi lat 80, który stale jej towarzyszy. Dzięki temu serial był ciekawy dla wielu grup wiekowych. Ci starsi mogli przypomnieć sobie swoje młodsze czasy. Widzowie, którzy czasy te znają tylko z gier video czy filmów mogli zobaczyć całą esencję tego okresu. Wszystko połączyło się w zgraną całość. Nic dziwnego, że jak najwięcej osób chce podpiąć się pod sukces twórców seriali. Powstają rozmaite pomysły, jednak czymś co ma największe szanse powodzenia jest bar inspirowany serialem „Stranger Things”.

Ludzie lubią klimatyczne miejsca. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że bar inspirowany serialem będzie klimatu swoistego miał bardzo dużo. Wszystko zależy od inwencji twórców. Oczywiście motywem przewodnim muszą być lata osiemdziesiąte. Muzyka pasująca do tych czasów to nie tylko hity znane z radia, ale także dźwięki syntezatorów, które muszą pełnić dużą rolę w oprawie muzycznej lokalu. Miejsce kojarzy się z typowym amerykańskim barem z tego okresu, pełnego zdjęć na ścianach i czerwonych, skórzanych siedzeń. Jeżeli chodzi o jedzenie, powinny być to solidnie wykonane amerykańskie burgery podawane na wiele sposobów.

By mówić o pełnym sukcesie nie można jednak poprzestać na adaptowaniu toposów z poprzedniej epoki. Przecież nawet teraz wiele barów podąża tą ścieżką z różnymi efektami. Bar w klimatach serialu powinien mieć dużo oczywistych nawiązań do „Stranger Things”. Przede wszystkim powinno pojawić się miejsce na elementy mrocznego świata, który odgrywał tak ważną rolę w produkcji. Serwowane potrawy nazwami swoimi mogą nawiązywać do serialu, co jeszcze bardziej wzmocni powiązanie. Bar w klimacie serialu „Stranger Things” ma sporo szans powodzenia a są nimi:

  • popularność serialu zmuszająca jednocześnie do zaangażowania
  • spora grupa docelowa
  • nietypowość miejsca, generująca popyt
  • możliwość wpisania się w stały kanon miejsc w mieście

Oczywiście, można wypatrywać także zagrożeń, których wbrew pozorom wcale nie jest tak mało. Można wymienić:

  • obawy przed spadkiem zainteresowania serialem
  • brak pomysłu na rozwój wobec małej ilości materiału
  • podzielenie losu innych retro-barów
  • nie przypadnięcie do gustu fanom

Jednak wszelkie te zagrożenia są łatwe do pokonania. Tam, gdzie niedomagają bary retro, należy posłużyć się elementami serialu, natomiast tam, gdzie sam serial stwarza zagrożenia, ratować sytuację będzie niepowtarzalny klimat, który przecież postawi bar na wyższym poziomie (chociażby jeżeli chodzi o pomysłowość), niż inne miejsca. Warto o tym pomyśleć. Warto wykorzystywać tak proste pomysły, które mogą przerodzić się we wspaniałe projekty. Bardzo dużo ludzi podjęło ryzyko i dobrze na tym wyszło. Bary inspirowane grami odnoszą popularność, nawet wśród ludzi niezwiązanych z tematyką. Generują popyt na dany serial czy książkę, co z kolei generuje wtórny popyt na ich biznes.

Oceń post