Jak wymodelować brzuch, uda i pośladki?

Tytułowe partie to kluczowe elementy ludzkiego, a w szczególności kobiecego ciała. Nie tylko definiują wygląd całej sylwetki, ale także stanowią stabilizacyjną bazę dla całego ciała. Aby osiągnąć wymarzone rezultaty konieczna jest kombinacja dwóch elementów: diety i właściwie prowadzonego treningu.

Co jeść?

Przede wszystkim należy dostarczać organizmowi minerałów i witamin, które znajdziemy jedynie w nieprzetworzonej, dobrej jakości żywności. A zatem regularnie na naszym talerzu powinny pojawiać się:

  • warzywa, szczególnie zielone
  • owoce (najlepiej max 2 sztuki dziennie, należy wybierać te lokalne, np. jabłka)
  • źródło białka (dobrym wyborem są roślinne odpowiedniki typu ciecierzyca, komosa ryżowa)
  • tłuszcze (jest to bardzo ważny element, należy je dostarczać w postaci oleju lnianego, awokado, orzechów)

Jak trenować?

Prawidłowo prowadzony trening pozwoli nam odsłonić pięknie rysujące się mięśnie, smukłą sylwetkę, a w bonusie dostaniemy zdrowe serce i cały organizm. Co zatem robić?

  1. Codziennie powinniśmy wykonywać przynajmniej 60 min treningu kardio, może to być spacer (który dodatkowo wzmocni naszą odporność), może być intensywniejsze bieganie, rower, rolki, w zasadzie co kto lubi. Pozwoli to spalić tkankę tłuszczową, poprawi kondycję serca i układu oddechowego i jest dobrym wstępem do zdrowego trybu życia.
  2. Już od wielu lat wiadomo jednak, że nic tak nie przyspiesza metabolizmu i nie wpływa na poprawę wyglądu ciała jak trening HIIT (ang. High Intensity Interval Training). Jest to bardzo skuteczny i wydajny czasowo (dla zabieganych!) wysiłkek, polegający na wykonywaniu danego dynamicznego ćwiczenia przez 20-40 sekund, zachowując poprawną technikę i robiąc maksymalnie dużo powtórzeń. Następnie odpoczywamy od 10-15 sek i kontynuujemy wykonując inne ćwiczenie. Warto tutaj wprowadzić chociażby słynne burpees, planki, pompki, wszelkiego rodzaju wyskoki, pajacyki i inne. Jest to najszybszy i najskuteczniejszy sposób na wymodelowanie ud, pośladków, brzucha.
  3. Warto dołożyć ćwiczenia typu pilates lub joga. One również pięknie modelują i wydłużają mięśnie, uelastyczniają ciało, rozciągają oraz relaksują.

Z tak stworzonym planem bardzo szybko uda Ci się osiągnąć zamierzone rezultaty! A więc do dzieła i pokaż światu swoje piękne i wysportowane ciało!

Oceń post