Złość piękności szkodzi… ale co jeszcze?

Złość piękności szkodzi

O atrakcyjności człowieka decyduje wiele czynników, jednak piękny i zadbany wygląd jest jednym z nich. Jest ono ważne dla każdego i należy o nie dbać. Wiele czynników sprawia, że piękno może ulec zmianie na gorsze. Najczęstszym czynnikiem jest stres, spowodowany popędem życia codziennego. Jednak nie tylko ,,złość piękności szkodzi”, a także mnóstwo innych rzeczy. Pytanie tylko, co należy do tych najczęstszych?

Niewypoczęty organizm. Bardzo ważne jest, aby każdej nocy spać co najmniej osiem godzin. Jednak przeciętny dorosły człowiek średnio znajduje czas na sześć godzin, a jak zajdzie, to z reguły rzadko. Nie tylko odpowiednia liczba godzin snu sprawia, ale też regularne chodzenie spać i wstawanie o danej porze znacząco wpływa na efektywność myślenia i zdrowie. Jak to ma się z kolei do piękna? Śpiąc tyle, ile trzeba, z pewnością usuniemy skutki nieprzespanej nocy tj.: podkrążone i zaczerwienione oczy, grymas zmęczenia czy bladość skóry. Świeża cera i odprężony wyraz twarzy wyglądają o wiele lepiej niż worki pod oczami czy kwaśny uśmiech.

Dieta bogata w witaminy. Nadmiar fast-foodów, słodyczy, napojów gazowanych, chipsów i innych produktów ,,śmieciowego” jedzenia tego typu zdecydowanie niszczy cerę, o zdrowiu nie wspominając. Oczywiście raz na jakiś czas można zjeść to i owo, ale wszystko z umiarem. Jeśli nasza dieta składa się przeważnie ze ,,śmieciowego” jedzenia, nie należy się dziwić, iż na twarzy pojawiają się często różnego rodzaju wypryski.Zamiast frytek czy hamburgera lepiej sięgnąć po jabłko czy marchewkę.

Podstawowa higiena dotyczy nie tylko żeńskiej populacji, ale także męskiej. Tępa maszynka do golenia? Do śmieci. Sucha skóra? Nawilżający krem. Zachowanie podstawowych zasad własnej higieny uchroni nas od różnych zmian na i w ciele.

4.6/5 - (ilość ocen: 14)