Najlepsze atrakcje w Sopocie

sopot

Sopot to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miast na polskim wybrzeżu. Wraz z Gdańskiem i Gdynią wchodzi w skład tak zwanego Trójmiasta, które od wielu lat jest docelowym miejscem wyjazdu wczasowiczów o każdej porze roku, nie tylko w wakacje.

Zarówno w samym Sopocie jak i w okolicznych miejscowościach nie brakuje atrakcji, które warto zobaczyć. Z tego też względu, jeszcze na etapie planowania urlopu dobrze jest stworzyć chociażby zarys planu zwiedzania, tak aby na nic nie zabrakło czasu. Oto najlepsze atrakcje w Sopocie, których nie powinno zabraknąć u nikogo na liście.

1. Sopockie Molo

Sopockie Molo jest chyba jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w mieście. Każdy kto przyjeżdża do Sopotu, swoje pierwsze kroki kieruje właśnie na sopockie molo. Można z niego podziwiać przepiękne nadbałtyckie zachody słońca. Znajdzie się tu także coś dla łakomczuchów – smaczny posiłek można zjeść w miejscowej restauracji. Warto pamiętać o tym, że wejście na molo jest płatne. Dlaczego sopockie molo jest tak bardzo wyjątkowe? Otóż, obiekt znajdujący się w Sopocie jest najdłuższym obiektem tego typu w Polsce, ma on bowiem około pół kilometra długości. Zwiedzając molo w Sopocie trzeba zachować szczególną ostrożność zwłaszcza podczas brzydkiej pogody – silnego wiatru czy też wysokich fal.

2. Krzywy Domek

Krzywy domek to niezwykła atrakcja Sopotu. Znajduje się on w samym centrum miasta. Bez trudu można go wypatrzeć spacerując ulicą Bohaterów Monte Casino. Wyjątkowa jest przede wszystkim jego konstrukcja. Już na pierwszy rzut oka ma się pewność, że budynek ten wyłamuję się spod tradycyjnych trendów projektowych. Jedno jest pewne, ktoś kto go wymyślił i wybudował w tym miejscu z pewnością musiał mieć niezwykłą wyobraźnię.

3. Opera leśna

Sopocka opera leśna znana jest przede wszystkim z festiwalów, koncertów plenerowych czy też kabaretów transmitowanych w telewizji. Jest to obiekt z bardzo bogatą historią. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że sopocka opera leśna powstała ponad sto lat temu, na początku dwudziestego stulecia, w roku 1909. Oprócz historii wyróżnia ją także niesamowita akustyka – dźwięk rozchodzi się idealnie nawet bez użycia skomplikowanych systemów nagłaśniających. Warto odwiedzić to miejsce, zwłaszcza przy okazji rozmaitych wydarzeń kulturalnych organizowanych mieście.

4. Sopocka plaża

Na sam koniec warto zostawić sobie najlepsze, a mianowicie sopocką plażę. Jest ona piaszczysta i stosunkowo szeroka, zwłaszcza w czasie odpływu. W okresie wakacyjnym jednak czasem trudno jest na niej znaleźć wolne miejsce, tak wiele osób pragnie zaczerpnąć słonecznych kąpieli. Sopocka plaża to doskonałe miejsce nie tylko do kąpieli słonecznych lecz także do długich spacerów w poszukiwaniu bursztynów.

Oceń post