Wearables – jak współczesne technologie pomagają w uprawianiu sportu

Nowoczesne technologie już na dobre stały się ważną częścią naszego życia. Obecnie nowoczesne technologie mogą nam pomóc w uprawianiu sportu poprzez możliwość monitorowania wyników oraz osiągania coraz to lepszych wyników. Poniżej przedstawiamy nowoczesne technologie, które mogą nam pomóc podczas uprawniania sportu.

Gadżety elektroniczne.

Pośród gadżetów elektronicznych możemy wybrać:

  • zegarek oraz opaskę do ćwiczeń- możemy je zakupić w sklepie z elektroniką. Dostępne są zegar z odbiornikiem GPS, które pozwalają na rejestrowanie parametrów takich jak szybkość biegu, spalanie kalorii oraz położenie. Dodatkowo można zamontować czujnik tętna. Zakup takich gadżetów pozwoli nam na śledzenie swoich postępów w treningach.
  • pulsometry mierzące tętno- ten gadżet pozwoli nam oceniać poziom wydolności oraz zasygnalizować spadek formy. Gadżet ten pozwoli nam również na kontrolowanie pracy serca poprzez sprawdzenie liczby uderzeń na minutę.
  • nowej generacji liczniki rowerowe – liczniki nie są pewnie żadną nowością, ale w połączeniu na przykład z kamerą mogą pełnić funkcję wstecznego lusterka. Obok kamery możemy podłączyć czujnik kadencji w celu zarejestrowania tempa pedałowania, czujnik tętna lub pasujące uchwyty na każdą kierownicę.
  • lusterka cyfrowe- mały wyświetlacz jest instalowany na kierownicy, a kamerę możemy zainstalować z tyłu siodełka lub na tylnym kole. Wszystko to pozwoli nam na monitorowanie sytuacji za naszymi plecami.

Warto też pamiętać o innych mniejszych gadżetach takich jak biegaczynaramienna opaska pozwalająca ubezpieczyć nasz telefon lub uchwyt rowerowy na urządzenia mobilne.

Aplikacje na smartfona.

Aplikacje mogą być dla bardzo pomocnym elementem podczas każdego treningu. Pozwalają nam na mierzenie czasu, dystansu oraz ilości spalonych kalorii. Aplikacje rejestrują czasu oraz trasę naszego treningu. Wyposażona aplikacja w wirtualna notatnik pozwoli nam na zapisywanie naszych osiągnięć w celu porównywania postępów. Dokupując pasek do smartfona będziemy mogli po założeniu na pierś mierzyć tętno. W oparciu o tętno jest wyliczane zmęczenie, skuteczność treningu oraz spalone kalorie.

Nowoczesność w branży tekstylnej.

Branża tekstylna również skorzystała z rozwoju technologii. Obecnie możemy zakupić strój, który bardzo dobrze absorbuje wilgoć, chroni przed otarciami oraz bardzo dobrze dopasowuje się do naszego ciała. Odpowiednia odzież sportowa wykorzystuje między innymi technologie thermodry, która poprzez szybkoschnące włókna poliestrowe pozwala na utrzymanie odpowiedniego poziomu wentylacji. Nowoczesne ubranie sportowe uchroni nas też przed otarciami naskórka.

Pamiętajmy, że stosowanie nowoczesnych technologii podczas uprawiania sportu sprawi, że nasz trening będzie efektywny, precyzyjny oraz będziemy czerpać z niego więcej radości oraz przyjemności.

4.2/5 - (ilość ocen: 4)