Treningowe postanowienie noworoczne

Z postanowień tego typu bardzo często się żartuje w różny sposób i w żartobliwy sposób przekłada na rok kolejny. Lecz taka noworoczna zmiana bo obfitych w przysmaki święta da bardzo wiele plusów. Jednym słowem trzeba przestawić się na trenowanie, by po tych kilku miesiącach poczuć różnicę. Efekt też musi być zadowalającym, czyli wypada też w znaczący sposób zmienić własny jadłospis, po to by zmiany przyszły szybciej i by były znacznie bardziej odczuwalne.

W czasach obecnych można tanio zakupić rower treningowy lub orbiterek, używany rower szosowy, który wytrzyma jeszcze kilka lat to też niewielki wydatek. Dlatego wszystkie te wymówki odnośnie tego, że sprzęt jest drogi i że czegoś akuratnego będę szukał zbyt długo należy odłożyć na bok. Należy też zacząć jeździć rowerem po zakupy do miasta, bo koszyk do takiego roweru można zakupić z drugiej ręki, czyli za jakieś kilka złotych.

Rower miejski to też niewielki wydatek, zwłaszcza jeśli jest to rower używany. Takim rowerem można jeździć do sklepu przez wiosnę lato i jesień i w niektórych przypadkach przez znaczącą część zimy. Dlatego narzekanie na to, że sprzęty te mogą sporo kosztować należy odstawić na bok, bo to szukanie wymówek nie ma sensu, jeśli chce się zachować sprawną fizyczną na zadowalającym poziomie przez kolejne kilkanaście lat.

Kluczowe znaczenie w tym przypadku ma jednak to zmobilizowanie się. bo motywacja jest w przypadku ćwiczeń i właściwego odżywiania się sprawą najistotniejszą. No a tego typu motywację może nam zapewnić przykład kogoś kto nie daje już rady, a jest zaledwie o te kilka lat starszy od nas. Świadomość ta powinna wzbudzić w nas chęć do ćwiczeń, a ta chęć da nam jeszcze wiele lat życia. No bo każdy chce żyć i zachować swoją aktualną sprawność fizyczną lub ją polepszyć.

Dlatego w obecnych czasach częściej słyszy się o tym, że ktoś zaczął biegać lub jeździć rowerem i to nawet w deszczu. Taka osoba zyskuje na ćwiczeniu i na zdrowym trybie życia. Ma mocniejsze kości i serce od osób w tym samym wieku które nie ćwiczą. No i chce by ten dobry stan trwał jak najdłużej.

Oceń post