Szczoteczki Soniczne Ranking

Szczoteczki soniczne

Za pomocą szczoteczki sonicznej jeszcze skuteczniej możemy zadbać o swoje zęby. Przekonuje się o tym szerokie grono osób, które już od lat stosuje takie urządzenie w praktyce. Aktualnie na rynku agd pojawia się wiele takich szczoteczek sonicznych. Jeszcze wielu zastanawia się nad tym czy okazują się on w pełni skuteczne i bezpieczne. Inni myślą o tym, które parametry takiej szczotki sonicznej są bardzo ważne. W jaki sposób różnią się one od podstawowych szczoteczek? Przekonajmy się o tym dokładnie krok po kroku.

Jak działa szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna emituje odpowiednie fale dźwiękowe i drgania. To na ich podstawie dochodzi do czyszczenia zębów, z zastosowaniem odpowiedniej pasy i wody. Stomatolodzy polecają takie szczoteczki, ponieważ to właśnie w nich pojawia się ruch wymiatający. Okazuje się on bardzo skuteczny podczas mycia zębów.

W jaki sposób różnia się ona od szczoteki elektrycznej / rotacyjnej? One posiadają okrągłą główkę, więc po prosto kręcą się w kółko. Nie posiadają wię ruchów wymiatających i są mniej skuteczne.

Zalety szczoteczki sonicznej to:

zmniejszenie przebarwień na zębach
skuteczne czyszczenie przestrzenie międzyzębowych
usuwanie osadu i płytki nazębnej oraz kamienia
długie działanie akumulatora
nowoczesne funkcje (np. timer)

Szczoteczka soniczna jest polecana niemalże wszystkim. Będzie spełniać również potrzeby osób, które mają wrażliwe dziąsła i uzębienie. Trafi również do osób, które cierpią na parodontozę, posiadają plomby bądź noszą implanty.

Korzyści ze szczoteczki sonicznej

To nie koniec zalet wynikających z posiadania i użytkowania szczoteczki sonicznej. Oczywiście poza nią nigdy nie powinniśmy zapominać o czyszczeniu zębów za pomocą nici dentystycznej. Natomiast okazuje się, że już dzięki niej będziemy mogli poradzić sobie z niemalże wszystkimi przebarwieniami, wrażliwymi dziąsłami i kamieniem nazębnym. Podczas działania okazuje się delikatna dla zębów i dziąseł, więc również jest polecana dla osób, które cierpią na paradontozę.

Jeśli już jesteśmy przekonani do tego, aby posiadać taką szczoteczkę, to jeszcze powinniśmy przyjrzeć się odpowiednim modelom, które pojawiają się na rynku AGD. Dopiero dzięki temu będziemy mogli dokonać wyboru, z którego można być zadowolonym nie przez krótki okres, ale nawet po wielu latach.

Na rynku bardzo popularne są szczoteczki soniczne marki Philips czy AEG. Pochodzą więc od producentów, którzy cenią sobie wysoką jakość i dbają o to, aby wszystkie podzespoły takiej szczoteczki były naprawdę nowoczesne, niezawodne. Bardzo korzystnie, jeśli jest możliwość stosowania różnych wkładek do takiej szczoteczki. Producent powinien również je dostarczać i dokładnie wyjaśniać, do jakich osób są one polecane, do jakiego czyszczenia zębów.

Widać więc, że szczoteczki soniczne to sprzęt, który powinien zagościć również w naszej łazience. Dzięki temu już po okresie kilku tygodni będziemy mogli zauważyć wspaniałą różnicę. Nasza wyjątkowa szczoteczka pozwoli nam cieszyć się zdrowymi i pięknymi zębami.

4.4/5 - (ilość ocen: 16)