Najlepsza frytkownica beztłuszczowa – Ranking

Najlepsza frytkownica beztłuszczowa

Jeśli lubisz smak smażonej żywności, ale chciałbyś mieć zdrowszą opcję, frytkownica beztłuszczowa jest dobrą alternatywą dla Twojej kuchni. W porównaniu z frytownicą tradycyjną, która potrzebuje dużej ilości oleju do gotowania i pochłania niezdrową, wysoką ilość tłuszczu podczas gotowania, frytkownica bez tłuszczu zużywa o 70-80 procent mniej oleju, nie pogarszając smaku i konsystencji potraw. Jeśli szukasz takiej frytkownicy – a chciałbyś uzyskać kilka rad na temat tego, co stanowi dobre rozwiązanie i jakie produkty warto rozważyć – trafiłeś we właściwe miejsce.

Jak działa Frytownica beztłuszczowa?

Główna zamysłem tych frytownic, jest bardzo podobna pod względem koncepcja używana w piekarnikach konwekcyjnych, choć różnią się nieznacznie od tego urządzenia. Frytownica wykorzystuje to, co firma Philips opatentowała jako „technologię Rapid-Air”, co oznacza, że gorące powietrze krąży bardzo szybko wokół tego co aktualnie przyrządzamy. Co więcej, nadaje mu on „smażony” charakter i smak, bez konieczności smażenia.

Poniżej prezentujemy nasz Ranking Frytkownic Beztłuszczowych:

1. Philips Airfryer HD9240/90

To urządzenie do swojego działania używa technologii Rapid Air, dzięki której przygotowane w nim frytki są chrupkie na zewnątrz i miękkie w środku. Urządzenie ma pojemność około 3 litrów, więc jednorazowo możemy przygotować w nim posiłek dla nawet 5 osób. Frytkownica beztłuszczowa Phillips jest prosta w obsłudze dzięki cyfrowemu ekranowi ułatwiającemu kontrolowanie czasu i temperatury smażenia. Ponadto posiada ona wbudowaną pamięć pozwalającą na zapisywanie ustawień dla swoich ulubionych potraw. Jej szuflada pokryta jest powłoką zapobiegającą przywieraniu do niej potraw. Ta frytkownica którą możnaby nazwać frytkownicą na gorące powietrze kosztuje około 750 zł.

2. Tefal Actifry FZ701015

Frytkownica beztłuszczowa Tefal to urządzenie w którym możemy przygotować mięso, frytki i inne dania zachowując ich znakomity smak i nie nasączając ich tłuszczem. Urządzenie posiada łatwy w obsłudze system z timerem, dzięki któremu jego obsługa jest jeszcze prostsza. Wyjmowaną szufladę możemy myć nawet w zmywarce. Frytkownica jest nie tylko wykonana z wysokiej jakości materiałów, ale również bardzo kompaktowa i zajmuje niewiele miejsca. Frytkownica do której potrzebujemy zaledwie łyżkę oleju, aby przygotować smaczne frytki kosztuje około 424 złote.

3. Camry CR 6306

Urządzenie wyróżnia się spośród swoich konkurentów przede wszystkim nietuzinkowym wyglądem. W porównaniu z innymi frytkownicami zajmuje także bardzo niewiele miejsca, lecz potrawy przygotowane z jego pomocą nie tracą nic na swojej jakości. Przy pomocy tego urządzenia możemy nie tylko smażyć, ale także podgrzewać, piec i grillować dowolne potrawy. Poprzez sygnał dźwiękowy frytkownica informuje nas o zakończeniu swojej pracy. Timer i temperaturę z łatwością możemy ustawić na jej panelu. Cena urządzenia wynosi około 219 złotych.

4. Berlinger MAX-1600-W

Berlinger MAX-1600-W

Maksymalna temperatura tej frytkownicy bezolejowej to aż 200 stopni Celsjusza, dlatego z łatwością przygotujesz w niej dowolne posiłki bez użycia nawet grama tłuszczu. Jej wewnętrzny pojemnik wykonany jest z wysokiej jakości aluminium i pokryty specjalną powłoką odporną na zarysowania i przywieranie do niej potraw. Frytkownica posiada także wbudowany filtr powietrza eliminujący brzydkie zapachy oraz obudowę, która nie nagrzewa się podczas pracy. Cena zakupu tej frytkownicy wynosi około 299 złotych.

5. Russell Hobbs 21840-56

To kolejna szybka i łatwa w obsłudze frytkownica niskotłuszczowa, która swoje działanie opiera na cyrkulacji gorącego powietrza. Produkty podgrzewane są w niej równomiernie zapewniając chrupiącą panierkę i miękkie wnętrze. Jej pojemność wynosi 3 litry, a wbudowane filtry powietrza zapobiegają wydobywaniu się z niej zapachów i oparów smażonego jedzenia. Dzięki okienku wbudowanemu w jej pokrywę możemy podglądać stopień wysmażenia potraw bez konieczności jej otwierania. Cena jej zakupu to około 500 złotych.

Dziesięć korzyści płynących z użycia frytkownicy beztłuszczowej:

1. Łatwa obsługa. Frytkownica bez oleju jest łatwa przyjazna w obsłudze, dzięki funkcjom, takim jak regulowana temperatura, wbudowane timery i automatyczne wyłączanie.

2. Bez bałaganu i zamieszania. Nie musisz się martwić o wycieki oleju, ponieważ większość frytownic potrzebuje tylko łyżki oleju lub nie potrzebuje go wcale.

3. Funkcje bezpieczeństwa. Dzięki takiej frytownicy nie ma potrzeby martwić się o wrzenia oleju lub ogień. Niektóre modele wyposażone są w uchwyt lub osłonę guzikową na wyjmowanym koszu w przypadku przypadkowego odłączenia go od maszyny.

4. Wielofunkcyjność. Większość frytkownic niskotłuszczowych posiada więcej niż jedną funkcję, mogą smażyć, piec, grillować.

5. Brak przegrzania. Frytownice beztłuszczowe posiadają system chłodzenia dostarczany przez wentylator.

6. Oszczędność energii. Frytownice zużywają mniej energii niż frytownica lub tradycyjny piekarnik.

7. Przyjazny dla środowiska. Podczas procesu gotowania, każde dodatkowe powietrze jest automatycznie filtrowane przed oddaniem do obiegu, co oznacza, że jest ono lepsze dla środowiska. Twoja kuchnia będzie wolna od utrzymującego się zapachu zjełczałego oleju, który może się przydarzyć przy głębokim smażeniu.

8. Oszczędność miejsca. Większość frytkownic jest opływowa i nie zajmuje dużo miejsca w kuchni.

9. Głęboko smażony smak i kruchość. Beztłuszczowa frytkownica wciąż zapewni Ci bardzo pożądany głęboki smak i kruchość bez niepotrzebnej zawartości tłuszczu i dużej ilości kalorii. W celu uzyskania najlepszych efektów smakowych używaj olejów takich jak olej z orzeszków ziemnych i oliwa z oliwek.

10. Łatwe do czyszczenia. Frytkownica bezolejowa jest łatwa w czyszczeniu i można ją myć w zmywarce do naczyń.

4.4/5 - (ilość ocen: 105)