Największe miasta w USA

Miami w USA

Stany Zjednoczone są naprawę wielkie. Znajdziemy tu zarówno maleńkie, urocze miasteczka i wioski, jak i wielkie metropolie. Decydując się na wyjazd do Stanów warto odwiedzić jedne  największe miasta USA, którymi są Nowy Jork, Los Angeles, Chicago czy Filadelfia.

Nowy Jork to bez wątpienia najbardziej przeludnione miasto Stanów Zjednoczonych. Mieszka tu ponad 8 milionów osób. Przybywa tu także najwięcej turystów, by oglądać tak charakterystyczne miejsca jak Central Park (największa zielona oaza w mieście, o powierzchni 340 hektarów) czy Statua Wolności. Ten monument postawiono na wyspie Liberty Island. Można dopłynąć do niej promem a następnie wspiąć się na sam szczyt tego najbardziej rozpoznawalnego pomnika nie tylko samego miasta, ale i całych Stanów Zjednoczonych. Jest to dar narodu francuskiego dla Amerykanów. Wartym zobaczenia jest również Brooklyn Mridge, najstarszy wiszący most na świecie. Zbudowany został w latach 1870-1883. Łączy Brooklyn z Manhattanem, dwie najpopularniejsze dzielnice Nowego Jorku. Miasto położone jest niezwykle malowniczo w miejscu, w którym rzeka Hudson uchodzi do Oceanu Atlantyckiego. W latach 1789 -1790 Nowy Jork był pierwszą stolicą Stanów Zjednoczonych.

W „Mieście Aniołów, czyli Los Angeles, mieszka 3,9 miliona ludzi. Najbardziej znaną dzielnicą jest Hollywood, ulicą – Hollywood Boulevard, ze słynnymi odciskami dłoni gwiazd ekranu. Jeśli ktoś wybiera się do tego miasta, to jest to punkt obowiązkowy takiej wycieczki !

Jeśli masz patriotyczne zapędy – warto odwiedzić Chicago, gdzie mieszka około miliona obywateli pochodzenia polskiego ! W języku polskim załatwić tu możemy wiele spraw, także urzędowych. A już z całą pewnością poczuć się jak w rodzimym kraju robiąc zakupy w polskich sklepach lub stołując się w polskich restauracjach. W mieście zamieszkuje 2, 7 miliona mieszkańców. Warto tu zwiedzić Lincoln Park Zoo, czyli piękny ogród zoologiczny o powierzchni około 14 hektarów. Oprócz tego warte uwagi jest Muzeum Historii Naturalnej, otwarte dla zwiedzających w 1893 roku. Obejrzymy tu wiele eksponatów z bardzo odległych stron świata.

Wybierając się do Texasu warto odwiedzić Houston, największe tutejsze miasto z 2, 2 miliona mieszkańców. Jednym z ciekawszych miejsc jest muzeum Holocaustu.

Filadelfia to miasto z półtoramilionową populacją. Tutejszy Narodowy Park Niepodległości to miejsce niezwykłe, naznaczone historią tego kraju. Znajduje się tu budynek, w którym. Jest to park, w którym znajduje się budynek, w którym doszło do uchwalenia Deklaracji Niepodległości dla Stanów Zjednoczonych.

Oprócz parku warto obejrzeć również tak zwany Dzwon Wolności. Ma on znaczenie wyłącznie symboliczne, gdyż upamiętnia krwawe walki o niepodległość. W Filadelfii udostępniono do zwiedzania dom, w którym swego czasu zamieszkiwał znany Polak jakim był Tadeusz Kościuszko. Turystów przybywających z Polski miejsce to powinno szczególnie zainteresować.

Oceń post