Modelki plus size na plaży

W ostatnich latach wyraźnie zmienia się podejście do modelek plus size. Jeszcze do niedawna na wybiegach można było zobaczyć wyłącznie modelki bardzo szczupłe, wręcz wychudzone. Jednak po fali protestów, a w niektórych krajach wręcz zakazie zatrudniania modelek poniżej określonych rozmiarów i wagi, wielu projektantów w swoich kolekcjach pokazują ubrania również dla modelek plus size. Modelki o tych rozmiarach przebijają się do głównego nurtu tego przemysłu.

Pokazują się na wybiegach, prezentują suknie, kostiumy kąpielowe, a nawet suknie ślubne. Modelki plus size na plaży pozują w strojach kąpielowych do najważniejszych modowych czasopism. I traktowane są przez wszystkich twórców fotografii mody na równi z modelkami szczupłymi.

Modelki plus size na plaży prezentują najnowsze kolekcje kostiumów kąpielowych z wyraźnym przesłaniem do wszystkich kobiet. Informują czytelniczki kolorowych czasopism kobiecych, że skończyła się era wychudzonych modelek jako jedyne najwłaściwsze modowe przesłanie. Teraz również modelki plus size są fotografowane i pokazywane w najpoczytniejszych miesięcznikach. Obserwujemy zachodzące zmiany jako niezwykle pozytywne.

Moda na bardzo szczupłe postaci w świecie mody zrobiła już wystarczająco dużo złego, by nigdy do tego nie wracać. Ich walka o szczupłą sylwetkę to najważniejszy komunikat o niewłaściwości takiego postępowania. Dlatego modelki plus size  pojawiające się na wybiegach zmuszą projektantów do tworzenia linii ubrań dla zwykłych kobiet, które chcą normalnie jeść i normalnie wyglądać.

 

4.2/5 - (ilość ocen: 5)