10 najlepszych miejsc, które warto zobaczyć w Warszawie

Stolica Polski coraz to mocniej umacnia się w rankingach miejsc, które warto zobaczyć nie tylko w Polsce, ale i Europie. Rozwija się w zaskakująco szybkim tempie, dorównując zachodnim metropoliom. Fakt, iż została odbudowana ze zniszczeń drugiej wojny światowej świadczy o tym, jak dużo pracy i trudu włożyli ludzie w to, aby dziś mogła ścigać się o miejsca w światowych czołówkach miejsc atrakcyjnych pod względem turystycznym i biznesowym.
Wśród wielu zabytków, obiektów, które warto zobaczyć, można wyróżnić top 10, dzięki czemu ludzie, którzy mają ograniczony czas będą mogli w swoich planach uwzględnić te, bez których wizyty w Warszawie nie można uznać za kompletną.

Po pierwsze… Łazienki Królewskie. Cudowny zespół ogrodowo – pałacowy, który historią sięga czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Spacer po wielkim obszarze może zająć na długie godziny, zachwycając wszechobecną zielenią, wodą i pawiami, które z dumą prezentują swoje piękne ogony, napuszając się przed turystami.

Po drugie, nie zapomnij o Pałacu Kultury i Nauki! Choć jego historia jest bardzo kontrowersyjna i do dziś budzi emocje, nie można odmówić mu, że dorobił się miana elementu charakterystycznego dla Warszawy. Niedawno obchodził 60 lat, a widok z tarasu na całą panoramę stolicy do dziś budzi zachwyt, przyciągając rzesze chętnych, którzy z wypiekami na twarzach wjeżdżają na 30. piętro budynku.

Historia Warszawy na stałe będzie związana z muzeami. Tutaj szczególnie warto zwrócić uwagę na Muzeum Powstania Warszawskiego, które budzi uznanie wśród turystów, a zachwyt nad nim wyraził nawet gwiazdor Top Gear – James May twierdząc, że „To jedna z najlepszych wystaw, jakie widziałem od lat.” Nieco inne, ale równie ciekawe jest Centrum Nauki Kopernik – nauka poprzez zabawę szczególnie spodoba się młodym naukowcom i osobom, które pasjonują się otaczającym nas światem.

Będąc w Warszawie nie można zapomnieć o odwiedzinach Stadionu Narodowego. Jeden z najnowocześniejszych w Europie może zachwycić swoim ogromem i innowacjami. Gościł piłkarzy, gwiazdy muzyki, był areną dla otwarcia Mistrzostw Europy i świata w siatkówce (mieszcząc ponad 60 tysięcy widzów!), a także sceną dla światowych gwiazd. Ostatnio jego wizerunek wykorzystała Katy Perry w swoim teledysku, co nie do końca spodobało się właścicielom obiektu, bowiem zrobiła to bez uzgodnienia z władzami stadionu.

Spacer w okolicach Zamku Królewskiego to kolejny punkt na naszej trasie zwiedzania Warszawy. Urokliwe knajpki, kawiarenki i zamek tworzą przyjemną scenerię, kompletnie inną od tętniącej życiem stolicy, którą znamy z telewizyjnych relacji.

Sejm i Senat. Każdy Polak zna te budynki z ekranu telewizora, ale mało kto był w środku. A to niezwykle ciekawie miejsca, w których warto spędzić trochę czasu i poznać wszystko „od strony kuchni”.

Wilanów… romantyczny spacer? Proszę bardzo. Urokliwy pałac do dziś może zachwycić elegancją i nada się idealnie na spędzenie przyjemnego popołudnia w akompaniamencie natury.

Plaża w centrum miasta… jaka inna metropolia wpadła na coś takiego? Tuż nad Wisłą rozciąga się piaszczysta plaża, dzięki czemu przy ładnej pogodzie tłumy wylegują się tuż nad główną rzeką w kraju.

Miejscem zasługującym na uwagę z pewnością są warszawskie Powązki. Szczególnie ich stara część, a także aleja zasłużonych. Jest to nie tylko cmentarz, jak mogłoby się wydawać, ale też kunszt, jaki włożono w opracowanie pomników, które niekiedy przypominają dzieła sztuki. Miejsce na wyciszenie i zastanowienie się chwilę nad życiem.

Warszawa tętni życiem, pośpiechem, ciągle się rozwija, ale istnieją pewne stałe punkty, które zawsze będą aktualne. To na pewno tylko niektóre z nich, ale mogą stanowić całkiem dobrą bazę pod planowanie wyprawy.

Oceń post