Używane komputery – porady odnośnie zakupu

Kupno komputera nie jest czymś prostym dla człowieka, który nie zna się na elektronice. Zazwyczaj wymagania są proste- wszystkie programy powinny chodzić płynnie, komputer nie może się przesadnie zacinać czy wyłączać w połowie.

Rynek komputerów jest dosyć szeroki, dlatego też można znaleźć wiele modeli w różnych półkach cenowych. Czasami ktoś, kto kieruje się przekonaniem, że jeżeli nie chce grac w wymagające gry, to może pozwolić sobie na zakup tańszego komputera, może się sporo przeliczyć na swoich założeniach. Czasami w takich sytuacjach o wiele lepiej jest wybrać używany model komputera.

Oczywiście, używany komputer nie jest nowym modelem. Dlatego też jest to wybór dla osób, dla których wygląd nie jest najważniejszym czynnikiem. Najbardziej może to gryźć się z osobami, które szukają laptopa. Jednak w każdym wypadku, jeżeli ktoś kupuje komputer z porysowaną obudową, można wyjść z obronną ręką. W przypadku laptopa wystarczy kupić nakładki ochronne, które nie tylko będą chronić komputer przed upadkiem, ale także i zakryją dotychczasowe rysy. W przypadku komputera stacjonarnego można zastanowić się nad zmianą obudowy.

Jeżeli chodzi o komputery używane, są dwie wytyczne, których warto się trzymać, by nie kupować komputera, który nie będzie spałniał oczekiwań. Przede wszystkim należy wybierać znane firmy, znane z solidności. Na pewno każdy kojarzy pochlebne opinie o poszczególnych firmach.

Znacznie lepiej zainwestować w używany model takiej marki, niż zupełnie nieznanej. Najlepiej też, żeby konkretny model był znany z wytrzymałości. Bardzo ważne jest też, by wybierać komputery jak najnowsze, ale jednocześnie jak najmocniejsze. Im lepszy będzie komputer od strony technicznej, tym większa szansa, że będzie pracował na zadowalającym poziomie.

Oczywiście najlepiej, jeżeli istnieje taka możliwość, sprawdzić jak komputer działa. Jeżeli na pierwszy rzut oka będzie wszystko działało dobrze, istnieje spore prawdopodobieństwo, że nie będzie on zawodził w podstawowych zadaniach.

Wybierając komputer używany trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na

  • rok produkcji
  • markę
  • specyfikację
  • stan techniczny
4.7/5 - (ilość ocen: 12)