Ranking TOP3: wearables czyli inteligentne gadżety

Współczesnemu konsumentowi nie wystarczą tradycyjne gadżety, takie jak smartfony czy laptopy. Dzisiaj chcą oni dosłownie nosić technologię. Wearables czyli inteligentne gadżety, zyskują więc coraz większą popularność. Oto trzy najciekawsze z nich.

1. Smartwatche – inteligentne zegarki z ciekawostki stały się dość powszechnymi gadżetami. Mogą mieć one najczęściej ekrany dotykowe, które nie tylko wyświetlają godzinę i datę, ale również można nimi odbieranie rozmów telefonicznych, kontrolowanie odtwarzacza muzycznego, ale też mierzyć tętno czy też wyniki sportowe. Swoje inteligentne zegarki – iWatche – ma na przykład Apple, ale swoje produkty ma również większość producentów elektroniki użytkowej – chociażby Samsung, LG czy też HTC. Eksperci coraz częściej uważają, że smartwatche mogą niebawem wyprzeć z rynku tradycyjne czasomierze.

2. Zestawy VR – gogle, takie jak Oculus Rift, HTC Vive, Samsug Gear VR czy też Google Daydream to coraz popularniejsze akcesoria, które przenoszą rozrywkę, taką jak gry wideo czy filmy, na zupełnie inny poziom. Dzięki nim, gra otacza nasze oczy i możemy się w nią znacznie lepiej wczuć, niż krając na zwykłej konsoli. Wśród zestawów do VR są zarówno zaawansowane modele, takie jak HTC Vive czy PlayStation VR, jak i tańsze modele, do których wystarczy zainstalować swój smartfon, by się przenieść do rzeczywistości wirtualnej. Większość ekspertów jest zdania, że to właśnie VR jest przyszłością wirtualnej rozrywki.

3. Inteligentna odzież – w przeciwieństwie do VR oraz inteligentnych zegarków, „technologiczna” odzież jeszcze się tak bardzo nie rozpowszechniła. Ale to zapewne jedynie kwestia czasu. Inteligentne ubrania mogą być nie tylko zintegrowane ze smartfonami, ale również mają chociażby opcję regulowania temperatury. Niektóre elementy ubioru mają także specjalne przyciski, którymi można uruchomić alarm, i który skontaktuje nas z odpowiednimi służbami. Ten segment rynku na pewno ma wielki potencjał do rozwoju, który pewnie będziemy obserwować w najbliższych latach.

Oceń post