Weekend w Warszawie z dzieckiem – co zwiedzać

Stolica oferuje szeroki wybór rozrywek dla dzieci z każde kategorii wiekowej. Wiele z nich jest tak skonstruowana, aby również zapewnić frajdę dorosłym. Weekend to niewiele czasu, aby zobaczyć wszystkie najważniejsze atrakcje, ale gdy już znudziło nas spacerowanie po Starówce, warto udać się do kilku miejsc z poniższej listy. Są nowoczesne i przyjazne dla rodzica, bez wątpienia zapadną dzieciom w pamięci podczas weekendu w Warszawie.

Centrum Kopernika

To niezwykłe miejsce rozbudza wyobraźnię, daję odpowiedź na wiele dziecięcych pytań i zachęca do zadawania kolejnych. To obowiązkowy punkt wycieczki z dzieckiem. Centrum Nauki Kopernika znajdujące się przy Wybrzeżu Kościuszkowskim jest jednym z największych centrów nauk w Europie. Na miejscu można poczuć się jak prawdziwy naukowiec, a przegląd sześciu ekspozycji i prawie 450 eksponatów to nie lada wyzwanie. Centrum nie jest nudne, bardzo wiele eksponatów wchodzi w interakcję ze zwiedzającymi — można ją dotknąć i własnoręcznie rozwiązać. Stąd można zagrać na bezstrunowej harfie, puścić olbrzymią bańkę mydlaną czy poczuć się jak na statku w czasie sztormu, a to wszystko w imię nauki!

Muzeum domków dla lalek

Pozwoli dorosłym, jak i dzieciom, cofnąć się w przeszłość i zobaczyć dawne domki dla lalek. Ponad setka eksponatów, w skład których wchodzą nie tylko domy, lecz również szkoły czy sale gimnastyczne. Eksponaty zachwycają kunsztem wykonania. Urokliwe, warte odwiedzenia miejsce.

Niewidzialna wystawa

To stosunkowo nowy punkt na mapie Warszawy. Wystawa przeznaczona jest dla dzieci powyżej ósmego roku życia. To interaktywna wystawa, która pozwala wczuć się w świat osoby niewidomej. Można poczuć na własne skórze jak to jest poruszać się w całkowitych ciemnościach, jaką trudność sprawia zrobienie herbaty czy znalezienie czegoś w zwykłej szufladzie. Poruszająca, ucząca empatii wystawa, idealne rozwiązanie dla odpowiedzialnych rodziców.

Manufaktura czekolady

To jedyne miejsce w Warszawie, jeżeli nie w całej Polsce, gdzie można przyjrzeć się procesowi tworzenia czekolady od samego ziarna kakaowca. Manufaktura mieści się przy ulicy Tamka i oferuje szereg warsztatów, podczas których dzieci mogą wykonać własną tabliczkę z wybranymi dodatkami czy wzorami. Prawdziwa frajda!

Oceń post