Miesiąc miodowy – Najciekawsze hotele

Każda para planując ślub i wesele myśli też od razu o miesiącu miodowym. Nikt w obecnych czasach nie wyjeżdża literalnie na miesięczny urlop, ale chociaż tydzień lub dwa wakacji tylko we dwoje może być świetnym pomysłem na świętowanie zawarcia związku małżeńskiego.

Taki urlop można spędzić w Polsce albo i za granicą. Bardzo popularne są pobyty w SPA, chociaż wcale nie trzeba spędzać w nim dwóch tygodni, a można wyjechać tylko na weekend. Jest wiele ciekawych hoteli, które sprzyjają spędzeniu miesiąca miodowego.

Najciekawsze miejsca na świecie

Malediwy – grupa atoli koralowych na Ocenia Indyjskim z pięknymi widokami, błękitną wodą i białym piaskiem. Uważane są od lat za jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie. Jeśli organizując taką wycieczkę powiemy, że to podróż poślubna to do aeroplanu podpłynie wysłana z hotelu dhoni- czyli tradycyjna drewniana żaglówka, która zabierze młodą parę wprost do jednego z luksusowych ośrodków.

Oman – to kraj rzadko omawiany w kontekście podróży poślubnych, ale jest to piękne i spokojne miejsce, w którym oprócz leżenia na piasku nad ciepłą i lazurową wodą można się wspinać, jeździć konno czy jeździć terenówkami po wydmach. Warto wiedzieć, że linia brzegowa Omanu ma aż 2000 km, więc spokojnych plaż nie zabraknie dla nikogo.

Cypr – zdecydowanie najbliższa i najtańsza destynacja poślubna. Ale jest to wyspa otoczona ciepłym Morzem Śródziemnym z klimatem, któremu nie da się oprzeć.

Miesiąc miodowy w Polsce

Można wybrać się do Hotelu Pałacu Romantyczny w okolicach Torunia. Jak sama nazwa wskazuje jest to miejsce idealne, aby spędzić romantyczny weekend we dwoje w pałacowym wnętrzu urzekającym prawdziwie królewskim stylem.

Marząc o SPA warto wziąć pod uwagę Hotel Manor House SPA w Pałacu Odrowążków obok Szydłowca. Można znaleźć tu zabiegi SPA przeznaczone dla dwojga albo cieszyć się prywatnością we własnym jacuzzi w pokojowym hotelu. Hotel ten ma naprawdę bogatą ofertę dla nowożeńców.

Zamech Czocha z kolei to miejsce idealne nie tylko na urlop, ale też sesję fotograficzną. Zamkowe komnaty są przepiękne, a otaczające zamek jezioro wygląda niesamowicie o świcie czy zachodzie słońca. Jest to piękne miejsce na pobyt podczas letnich miesięcy.

4.7/5 - (ilość ocen: 18)