Jak znaleźć apartamenty Zakopane w dobrej cenie?

Znalezienie noclegu w Zakopanem w sezonie graniczy z cudem. Obłożenie w stolicy polskich Tatr jest takie, że nie sposób wcisnąć szpilki na Krupówkach, a hotele i apartamenty Zakopane są zarezerwowane od miesięcy. Jak szukać skutecznie noclegów wcześniej?

Apartamenty Zakopane – kiedy szukać noclegów?

Nie ulega wątpliwości, że w miejscach, gdzie ruch turystyczny jest szczególnie duży, poszukiwanie noclegów powinno zaczynać się na długo przed sezonem. Ofert first minute charakteryzują się dodatkowo tym, że ceny są bardziej atrakcyjne, niż te podawane przez hotelarzy na kilka tygodni przed ostatecznym terminem wakacji czy wczasów.

Zalety wcześniejszego poszukiwania noclegów w stolicy polskich Tatr:

  • Atrakcyjna cena
  • Większy wybór
  • Możliwość negocjowania warunków
  • Bezpieczeństwo rezerwacji pod warunkiem wpłaty zadatku

Jeśli wybieramy się więc na wakacje w sierpniu, apartamenty Zakopane powinniśmy rezerwować już w maju – i to najpóźniej, każdy kolejny tydzień bardzo zawęża nasze możliwości, a czasem i w maju może być problem, jeśli np. prognozy pogodny na sierpień są bardzo pozytywne, pamiętajmy, że niektóre okresy w Zakopanem są szczególnie dla turystów atrakcyjne i jest tu trochę inaczej niż np. z morzem, gdzie Polacy i nie tylko wybierają się głównie w trakcie dwóch wakacyjnych miesięcy. Te bowiem oferują najlepsze nadmorskie warunki. W górach jest inaczej, bo sezon zaczyna się już wiosną, zwłaszcza wówczas, kiedy przychodzi ona wcześnie i już w kwietniu mamy do czynienia z temperaturami w granicach 20-25 stopni Celsjusza.

Jak poszukiwać noclegów w dobrej cenie?

Dobra cena to taka, jakiej za dany nocleg nie zapłacimy w sezonie, to znaczy, że sprawdzając cenę apartamenty Zakopane, w środku sezonu (np. lipiec) widzimy, że my, rezerwując nasz nocleg kilkanaście tygodni wcześniej zapłaciliśmy znacznie mniej. Uważa się, że to „znacznie mniej” w przypadku miejsc, takich jak Zakopane to różnica od 20 do 40 procent. Generalnie zabiegu takiego jak drastyczne podniesienie ceny nie powinni stosować hotelarze, bo to warunkują odpowiednie przepisy, jeśli zaś chodzi o apartamenty tu bywa inaczej i właściciel warunkowany jest wyłącznie sytuacją na rynku i ilością chętnych na jedno miejsce w swoim apartamencie. Możemy więc spotkać się z sytuacją, w której nasz pokój zarezerwowany w maju, w lipcu będzie kosztował nawet o kilkaset złotych więcej. Właściciele apartamentów mają świadomość tego, że takich turystów, którzy podejmują spontaniczną decyzję o wyjeździe bądź przebywających gdzieś w pobliżu w górach jest sporo, co za ty idzie dane łóżko na pewno znajdzie entuzjastę, który zapłaci nawet o kilkaset złotych więcej, byle tylko mieć gdzie się przespać i odpocząć, by nabrać sił na kolejny dzień.

4.8/5 - (ilość ocen: 5)