Top 5 idealnych prezentów dla rowerzysty

Rowerzyście można podarować bardzo wiele ciekawych i przydatnych akcesoriów. Jeśli wiesz, że zapalony cyklista ma za niedługo urodziny bądź imieniny, to możesz podarować mu coś wyjątkowego. W niniejszym poradniku przedstawimy naszym zdaniem top 5 idealnych prezentów, które możesz znaleźć w sklepie rowerowym.

Koraliki na szprychy i pokrowiec na siodełko – oryginalny upominek

Tuning samochodów jest bardzo modny, jednak wielu cyklistów nie stroni również od tuningu swojego roweru. Zatem wybierają różne akcesoria, które mogą zmienić jego wygląd, bądź uczynić go bardziej funkcjonalnym. Mogą to być różnego rodzaju bagażniki przednie i tylne, kosze na zakupy, ale również ochraniacze na łańcuch. Jednak nie są to najbardziej oryginalne prezenty. Można za to zakupić koraliki na szprychy, które upiększą koła i dodadzą im kolorytu. Do nich można dokupić pokrowiec na siodełko z wybranym motywem. W ten sposób można całkowicie odmienić design rowerów. Sklep internetowy oferuje wiele możliwości, z których warto skorzystać, aby zrobić rowerzyście oryginalny upominek.

Odblaski na szprychy – dla zapalonych cyklistów

Jeśli osoba, której chcemy zrobić prezent jeździ nie tylko okazjonalnie, ale właściwie w każdej wolnej chwili i w różnych warunkach bądź też organizuje długie wyprawy rowerowe po różnych zakątkach świata, to z pewnością ucieszą ją przydatne gadżety, które sprawdzą się w podróży. Należą do nich odblaski na szprychy. Każdy rower obowiązkowo musi być wyposażony w odblaski. Dodatkowe odblaski nie tylko na ciele rowerzysty, ale również na szprychach zapewniają naprawdę dobrą widoczność roweru dla innych kierowców poruszających się po tej samej, nierzadko nieoświetlonej bądź bardzo słabo oświetlonej trasie. Oczywiście możesz zakupić je w sklepie rowerowym.

Przyczepka rowerowa – idealna dla osób lubiących długie eskapady z dzieckiem bądź psem

Bardziej kosztownym prezentem, raczej na urodziny bądź inną ważną okazję może być przyczepka rowerowa, której koszt sięga ceny dobrej klasy roweru. Jednak rowerzysta, który lubi w długie trasy zabierać ze sobą małe dziecko, albo swojego pupila, z pewnością ucieszy się z takiego prezentu. Na uwagę zasługuje fakt, że dwa koła przyczepki doskonale mogą amortyzować wszelkie wstrząsy, a wbudowane w środku 5-punktowe pasy bezpieczeństwa gwarantują ochronę jak w foteliku. Oczywiście, jeśli pies jest z natury bardzo żywiołowy, a ponadto predysponowany do biegania na długich dystansach, to możesz zainwestować w specjalną smycz rowerową, dzięki której pies będzie towarzyszył swojemu właścicielowi w rowerowych wycieczkach.

Trenażer rowerowy – dla tych którzy chcą utrzymać formę poza sezonem

Jeśli nie ogranicza Cię budżet to dla rowerzysty może wybrać również trenażer rowerowy. To doskonała alternatywa dla domowego rowerka stacjonarnego. To wybór dla tych, którzy nie jeżdżą na rowerze w zimie, ale chcą podtrzymać kondycję oraz dla amatorów, którzy biorą udział w wyścigach. Dzięki użyciu trenażera mogą doskonale rozgrzać swoje mięśnie. Trenażery można bez problemu dobrać do wszystkich modeli rowerów. Sklep internetowy oferuje szeroki wybór tych akcesoriów.

Uchwyt na telefon – monitorowanie trasy i stały kontakt

Innym pomysłem na prezent dla rowerzysty, którego nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu jest uchwyt na telefon. W dobie wszechobecnego korzystania ze smartfonów, nawet w czasie jazdy chce się pozostać w kontakcie. Włożenie komórki do plecaka bądź też pokrowca montowanego na rowerze nie do końca rozwiązuje problem, gdyż telefon nie jest pod ręką. Dlatego znacznie lepszym wyborem jest uchwyt, dzięki któremu można również przeglądać mapy w trakcie jazdy, bądź kontrolować obraną trasę na GPS. Z takiego funkcjonalnego prezentu ucieszy się każdy rowerzysta, zarówno ten zapalony, jak i jeżdżący na rowerze od czasu do czasu.

Zestawienie mogłoby wyglądać zupełnie inaczej, gdyż w sklepie rowerowym jest tak wiele akcesoriów, że każdy może dopasować coś odpowiedniego na prezent. Dobrym wyborem mogą być również ubrania, a także buty kolarskie – oczywiście na rzepy oraz rękawiczki chroniące przed otarciami naskórka. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu rowerzysta może poczuć się w trasie pewniej, mając świadomość, że jest przygotowany na różne sytuacje.

4.5/5 - (ilość ocen: 12)