Implanty – co warto o nich wiedzieć

Implant zębowe są elementami, które pozwalają zastąpić korzeń utraconego zęba. Wszczepienie implantu imituje naturalne zęby i odtwarza prawidłowe funkcje żucia umożliwiając spożywanie pokarmów bez żadnych ograniczeń.

Kiedy należy stosować implanty?

Implanty zębowe powinny być stosowane u osób, które posiadają pojedyncze lub kilka braków w swoim uzębieniu.

Jak wygląda proces wszczepiania implantów?

Zabieg związany z wszczepieniem implantów przeprowadzany jest w miejscowym znieczuleniu, a czasem z użyciem gazu rozweselającego. Pacjent w trakcie całego zabiegu nie czuje bólu, ale delikatne wibrowanie w jamie ustnej. W sytuacji implementacji większej ilości implantów cały zabieg odbywa się pod nadzorem anestezjologa. Zabieg cały jest obecnie krótki, bezpieczny oraz bezbolesny.

Jak powinniśmy dbać o implanty?

Implantom nie grozi próchnica, ale należy pamiętać o właściwej higienie. Należy pamiętać, że implanty nie wymagają więcej uwagi niż naturalne zęby. Dbanie o implanty sprowadza się do szczotkowania oraz nitkowania. Pamiętajmy, że zła higiena może spowodować stan zapalny wokół implantu oraz o podstawowych zasadach, czyli dwukrotne mycie zębów w ciągu dnia i nitkowanie przestrzeni międzyzębowych. Stosować należy również specjalistyczne płyny do płukania ustnej oraz pamiętać o regularnych wizytach kontrolnych u implantologa.

Jakie są zalety implantów?

Zalety implantów to trwałość, solidność, ogromne podobieństwo implantów do naturalnych zębów pod względem funkcjonalnych i wyglądu oraz brak ingerencji w zdrowe sąsiednie zęby.

4.5/5 - (ilość ocen: 6)