Fashion victim, czyli ofiara mody

Fashion victim

Tak mówimy o osobie, która bez krytycznie podchwytuje aktualne trendy, nie ważne czy dana rzecz do niej pasuje czy też nie.. Ofiary mody coraz częściej możemy obserwować w mediach społecznościowych. Dziewczyny dla kilku „lajków” są w stanie pofarbować włosy na najdziwniejszy kolor.

Moda dla rozsądnych

Jak nie zwariować i nie stać się ofiarą mody. Po pierwsze powinniśmy krytycznie podchodzić do każdego nowego trendu. Zastanówmy się czy on do nas pasuje. Nie ma sensu przebierać się za kogoś innego. Na zakupach zachowajmy zdrowy rozsądek. Zanim kupimy jakąś rzecz zastanówmy się czy nowy nabytek pasuje do reszty naszej garderoby. Nowy ciuszek musi pasować do naszej sylwetki. Dobrze jeśli pomoże zamaskować mankamenty naszej figury, a uwydatni jej zalety.

Po drugie zastanówmy się będziemy mieli okazję włożyć nowe ubrania. Nie kupujmy wąskich spódniczek i biurowych koszul, jeśli na co dzień chodzimy w luźnych spodniach. Będzie wielce prawdopodobne, że nowe nabytki zawisną w szafie i na długi czas pokryją się warstwą kurzu.

Postaw na dodatki, będziesz modna za niewielkie pieniądze

Jak odświeżyć naszą garderobę i nie zrujnować domowego budżetu? Postaw na dodatki z najnowszych kolekcji. Biżuterię, buty i torebki. Dzięki nim nasze klasyczne ubrania nabiorą szyku. Będziemy modni, a jednocześnie zachowamy swój styl.

Podsumowując śledzenie najnowszych trendów to nic złego. Ważne aby do mody podchodzić w sposób krytyczny. Dopasowywać ją do własnego stylu i osobowości.

Oceń post