Zwiększ efektywność ćwiczeń kardio

Zwiększ efektywność ćwiczeń kardio

Ćwiczenia Kardio są świetnym sposobem na wsparcie procesu odchudzania – pomagają nam podnieść wydatek energetyczny, a co za tym idzie – spalać tłuszcz. Posiadają również duży wpływ na nasze parametry zdrowotne – pomagają zwiększyć pułap tlenowy i wytrzymałość. Ze względu na to, że tego typu trening może być wykonywany w różnoraki sposób jest on świetną opcją dla osób chcących aktywnie spędzać czas. Co robić jednak, aby przynosiły najoptymalniejsze efekty?

Zwiększ efektywność ćwiczeń kardio dzięki zastosowaniu tych prostych porad:

  1. Dostosuj trening do swoich potrzeb określając cel! Wybierz specyficzny cel w jakim wykonujesz trening: chcę spalić tłuszcz, dłużej biegać na meczu piłki nożnej, czy może dłużej bawić się ze swoim wnukiem? Jasno sprecyzowany cel pozwala nam uzyskać większą motywację do ćwiczeń.
  2. Dostosuj trening do swoich możliwości! Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z aktywnością fizyczną nie rzucaj się na zbyt głęboką wodę. Nie musisz od razu wykonywać dystansów godnych maratończyka. Małymi kroczkami zwiększaj intensywność, dochodząc do coraz bardziej wymagających treningów.
  3. Baw się treningiem! Kardio to nie tylko spacer czy trucht w parku. Może to być pływanie, jazda na rolkach, kolarstwo czy jakikolwiek sport zespołowy. Wybierz coś, co sprawia ci przyjemność, łatwiej będzie ci wytrwać w postanowieniu. Jeśli nudzą cię samotne biegi wybierz się na wycieczkę rowerową z kolegami, wyjdź na rolki z przyjaciółką czy pospaceruj z rodziną.
  4. Nie każdy trening to wycieńczająca walka! Pracuj ciężko, ale daj sobie odpocząć. Przetrenowanie jest jednym z największych wrogów ludzi aktywnych. Jeśli nie czujesz się na siłach lub zmaga cię choroba nie wahaj się odpocząć. Wybierz mniej wymagającą formę kardio, skróć trening bądź zostań w domu. Pamiętaj, aby zawsze słuchać swojego organizmu! Uwaga! Nie traktuj tego punktu jako wymówki do opuszczania treningu!
  5. Wejdź na wyższy poziom! Być może jesteś już dobrze wytrenowany i chcesz sięgać po więcej? Spróbuj treningów interwałowych! To świetna metoda na podniesie poprzeczki o jeden poziom wyżej.

 

 

Oceń post