Wearable dla pubila

W sklepach (nie tylko internetowych) znajdziemy wiele różnych gadżetów wpisujących się w technologie Internetu Rzeczy. Wearable jest jedną z takich kategorii, gdzie znajdziemy urządzenia liczące naszą aktywność, spalane kalorie, ilość kroków, puls, a także temperaturę ciała. Jak prognozują eksperci będzie to bardzo dochodowy obszar. Nikt jednak nie zarezerwował tak zwanych noszonych technologii tylko dla ludzi. Do kupienia  mamy tez kilka elektronicznych gadżetów dedykowanych psom.

Jednych z nich jest elektroniczna (a jakże!) obroża, która ma za zadanie zbieranie i analizowanie danych dotyczących aktywność naszych pupili. Przykładem takiej obroży jest Whistle, która ma wygląd najzwyklejszej płóciennej obroży. Jedynym elementem, który ją odróżnia do tych tradycyjnych, to zamontowany specjalistyczny sensor, który bada aktywność psa w ciągu całego dnia. Jest to niewątpliwie przydatny gadżet, dla osób bardzo zabieganych, które nie maja możliwości i czasu śledzenia aktywności psa, którą trzeba mu codziennie zapewnić. Dodatkowe wyposażenie obroży w GPS może się przydać, kiedy zwierzak się zgubi. Szczegóły aktywności psa są wysyłane bezpośrednio na komórkę właściciela, który może je odczytać za pomocą specjalnej, dedykowanej aplikacji. Zamontowany termometr zmierzy warunki panujący wokół zwierzęcia oraz temperaturę ciała psa (to znajdziemy w obroży Tail).

Innym ciekawym elektronicznym gadżetem dla pupila jest Tracy, urządzenie kształtem przypominające pudełko na zapałki. Jest niewielkie, lekkie – to zapewne jego atuty. To małe pudełeczko przypina się do obroży. Dzięki temu mamy pewność pies zawsze będzie mieć gadżet przy sobie. Służy on do monitorowania aktywności psa i powiadamia właściciela, kiedy zwierze potrzebuje skorzystać z toalety, pobiegać po dworze i napić się wody. Dodatkowo urządzenie śledzi lokalizację zwierzaka, a więc, podobnie działa jak elektroniczna obroża. Co ciekawe użytkownik Tracy może określi na mapie bezpieczny obszar, po którym może poruszać się pupil. Jeśli przekroczy wyznaczoną granicę, wówczas urządzenie poinformuje  o tym fakcie właściciela wyświetlając na ekranie smartfona powiadomienie.

 

 

 

 

Oceń post