Sprytny trik na błyszczenie cery

Sprytny trik

Tłusta cera potrafi nam przysporzyć sporych problemów. Błyszczy się, pojawiają się na niej wypryski, zaskórniki oraz rozszerzone pory. Jak sobie z tym poradzić? Oto kilka sprawdzonych porad z których powinna skorzystać każda dziewczyna.

Czysta cera

Pierwszym krokiem w pielęgnacji cery tłustej powinno być oczyszczanie. Na początek powinnaś usunąć makijaż. Do tego celu idealnie nada się płyn micelarny. Szybko usuwa makijaż, nawet tusz do rzęs, a jednocześnie nie zatyka porów. Gdy makijaż zniknie musimy umyć twarz. Do tego celu możemy użyć wybranego kosmetyku  żelu bądź pianki. Mając tłustą cerę warto zainwestować w specjalną szczoteczkę do oczyszczania twarzy; mechaniczną bądź manualną.

Kolejny krok to tonik. Musi być zawsze bezalkoholowy ( Alkohol nadmiernie wysusza skórę, sprawia że wzrasta wydzielanie sebum). Tonik ma za zadanie przywrócić prawidłowe pH naszej skóry.

Nie możemy zapominać o nawilżeniu. Paradoksalnie skóra tłusta potrzebuje sporo kremu – zbyt wysuszona skóra produkuje więcej serum… A my błyszczymy się jeszcze bardziej.

Pomaluj się

Mając tłustą cerę wcale nie musimy rezygnować z makijażu. Wybierając podkład szukajmy takiego, który dedykowany jest do cery tłustej. Naszą twarz możemy zmatowić pudrem mineralnym, który pomoże walczyć z drobnymi wypryskami i stanami zapalnymi.

A co robić, gdy  twarz się błyszcz w ciągu dnia?

Po pierwsze możemy zmatowić cerę specjalnymi bibułkami. Tę rolę spełnią również zwykłe chusteczki higieniczne. Gdy zdejmiemy nadmiar sebum możemy dodać odrobinę pudru, który zniweluje błyszczenie.

4.5/5 - (ilość ocen: 13)