Motywacja do pracy nad sobą!

Motywacja

Praca nad sobą to najlepsza rzecz, jaką możemy zrobić we własnym życiu. Bowiem to sama motywacja do takie działania to już część sukcesu. Życie jest krótkie i należy brać od niego, tyle ile jesteśmy w stanie. Do pracy nad sobą możemy zaliczyć takie dziedziny jak:

– rozwój intelektualny

-rozwój emocjonalny

-rozwój fizyczny ciała

Rozwój intelektualny

W dobie dzisiejszych wymagań tyczących się w zakresie zawodowym. Ważna kwestią jest rozwój intelektualny. Bowiem to od niego zależy jaką pracę będziemy w przyszłości wykonywać. Natomiast z wykonywanym w przyszłości zawodem, będzie adekwatnie otrzymywane przez nas wynagrodzenie.

To właśnie ten element naszego życia powinien być motywacją do ciągłego rozwoju. Nie ma oczywiście nic złego w kształceniu się krótko. Aczkolwiek, wtedy gdy zainwestujemy w naukę większą ilość lat, możemy mieć pewność, że nam się ten czas i ta nauka zwróci z nawiązką.

Decydując się na to powinniśmy również zwrócić uwagę na nasza rodzinę, które kiedyś z pewnością stworzymy. Będziemy wtedy czuli pewną stabilność finansową. Aczkolwiek odbiegając od tematu pieniędzy. To rozwój intelektualny jest niezwykle ważny, ponieważ gwarantuje nam on samodzielne myślenie w różnych dziedzinach życia, szczególnie jeżeli chodzi o przekazywane informacje medialne.

Mają dana wiedzę na jakiś temat, możemy samodzielnie wyrazić swoje myśli i swoją opinię na dany temat. Pomoże nam to w kształtowaniu relacji z ludźmi i poznawaniu świata.

Rozwój emocjonalny

Ten tym rozwoju jest szczególnie istotny dla osób, które mają niską samoocenę, bądź są nieśmiali. Cechy te przeszkadzają im w codziennym życiu i relacjach z innymi ludźmi. Jak wykazują badania szczególny problem z nieśmiałością mają mężczyźni, którzy poprzez ten element swojego charakteru mają problem z nawiązywaniem relacji damsko-męskich. Aczkolwiek tyczy się to również ścieżki zawodowej, gdy osoby z taką tendencją w zachowaniu mają problem ze znalezieniem pracy, z powodu stresu i niepewności. Motywacją do rozwoju emocjonalnego powinno być to, aby:

-poprawnie budować relacje z innymi ludźmi

-mieć możliwość zapoznania w przyszłości partnerki/partnera

-znalezienie wymarzonej pracy

Człowiek swoje cechy charakteru nabywa już od lat najmłodszych, aczkolwiek nie jest to przeszkoda, aby niektóre z tych cech zmienić. Wszystko zależy od tego, jaką postawę u siebie wypracujemy. Można to porównać do nauki języka obcego. Nikt bowiem nie uczy się z zdolnością do znajomości wszystkich języków jakie istnieją, lecz nabywają tą cechę ciągłą nauką i ćwiczeniami. Tak samo nieśmiałości i niskiej samooceny można się wyzbyć. Najlepiej robić to stopniowo, małymi krokami.

Rozwój fizyczny ciała

Oprócz rozwoju mentalnego, ważnym aspektem na poprawę naszego samopoczucia jest rozwój fizyczny ciała. Bowiem w dobie dzisiejszych kanonów piękna, każdy chce być fit i mieć jak najlepszą sylwetkę, której inne osoby będą nam zazdrościć. Motywacją do tego rozwoju powinno być przede wszystkim:

-piękny wygląd

-podziw w oczach innych osób

-lepsze samopoczucie

4.7/5 - (ilość ocen: 3)