Czy pieniądze dają szczęście?

Czy pieniądze dają szczęście?

Pytanie zawarte w temacie nurtuje poszczególne osoby. Niektórzy zwracają w tym wypadku uwagę na rolę pieniądza w dzisiejszym świecie.

Gwarantuje on dostęp do specjalistycznej opieki medycznej, bogatej oferty wczasów czy też pozwala spełniać marzenia. Inni twierdzą jednak, że osoby tylko bogate, bez innych wartości nie są szczęśliwe i owej radości nie zaznają nigdy. Kto z nich ma rację?

Opinia zależy od położenia

Ogólna zasada mówi o utożsamianiu się z bliskimi nam pojęciami. Dlatego też osoby, które uważają się za bogate dostrzegają możliwości dawane im przez gotówkę.

Te, którym najzwyczajniej w świecie tych pieniędzy brak, będą w każdym aspekcie bagatelizować znaczenie finansów w życiu człowieka. Schemat jest zatem prosty, ale bardzo skuteczny. Nie jest to jednak jedyne, co wpływa na postrzeganie przez nas pieniędzy.

Powodzenie w życiu i źródło szczęścia

Każdy z nas wyznaje inne wartości. Są one bardziej konserwatywne lub też liberalne. Wierzymy w miłość, rodzinę, dobrą pracę lub też życie nastawione na przyjemności. W zależności od wyznawanych przez nas zasad, będziemy inaczej postrzegać kwestie finansowe.

Jeżeli znajdujemy się w szczęśliwym związku i potrafimy odnaleźć harmonię – nie będziemy zwracali uwagi na dobra materialne.

Inaczej przedstawia się sytuacja, w której pragniemy przede wszystkim dobrej zabawy oraz przyjemności doczesnych. Tutaj pieniądze będą niezbędnym źródłem pozwalającym się nam spełniać.

Kolejne wycieczki, zakrapiane suto imprezy czy też chwile relaksu skutecznie uszczuplą nas budżet, ale także wpłyną na poziom zadowolenia. Co ciekawe, nasze priorytety zmieniają się zazwyczaj w trakcie życia i często ustępują one miejsca innym pod wpływem dorastania.

Świat stoi na forsie

Dochodzimy tutaj do smutnego stwierdzenia, które jednak wpływa na codzienne życie. O ile samo wypełnianie przyjemności nie jest niczym ciekawym, na dłuższą metę również znudzi potencjalnego posiadacza fortuny. Tak jednak istnieją chwile, w których każdy z nas chciałby mieć więcej gotówki.

Może to być potrzeba przeprowadzenia skomplikowanej operacji lub też chęć posiadania nowego samochodu. W pewnych momentach pomimo szczerej niechęci, pieniądze przydają się i wtedy lepiej je posiadać. Pozwolą one nam na skuteczną kurację lub też zapewnią lepsze warunki życia.

Czy zatem pieniądze szczęście dają?

Każdy zapewne nadal będzie miał inną opinie na ten temat, jednak w ogólnym rozrachunku – wiele zależy od sytuacji. Czasami mogą one uraczyć nas chwilową dawką szczęścia podczas gdy kiedy indziej będą dla nas tylko i wyłącznie zbędnym dodatkiem.

Sytuacja materialna jest ważna i bez pieniędzy żyć się nie da. Czasy pustelników przeminęły bezpowrotnie. Posiadanie dużej sumy gotówki nie jest nam potrzebne do ciekawej egzystencji, ale jej brak na pewno dotknie nasze plany.

Należy pamiętać o tym, że żyjemy tylko raz. W takich wypadkach nie warto skąpić grosza na swoje marzenia. Przeżycia, których będziemy świadkami towarzyszyć nam będą przez całe lata. Ewentualny zapas gotówki możemy zabrać ze sobą tylko i wyłącznie do grobu lub też oddać bliskim.

4.7/5 - (ilość ocen: 15)