10 porad na bezpieczne wakacje

Wakacje to czas spędzony przede wszystkim na wypoczynku i błogim spokoju. Jednak nie zawsze wiemy, jak je bezpiecznie spędzić i wrócić z urlopu z naładowanymi bateriami. Dzisiaj poznamy 10 porad na bezpieczne wakacje.

Zanim wyjedziemy w podróż

Bezpieczne wakacje zaczynają się już od momentu pakowania walizki na wyjazd. Musimy zabrać potrzebne dokumenty, drobne lekarstwa na biegunkę, ból głowy lub zgagę. Poza tym warto mieć również w podręcznej torbie plastry i bandaż oraz chusteczki nawilżane i butelkę wody mineralnej niegazowanej. O czym jeszcze pamiętać?

  • Wykupmy ubezpieczenie zdrowotne jeśli jedziemy za granicę.
  • Zróbmy badania i zaszczepmy się, gdy jedziemy do egzotycznych miejsc.

W podróży

Jeśli podróżujemy samochodem lub pociągiem, zabierzmy ze sobą lekarstwa na powstrzymacie skutków choroby lokomocyjnej. Warto również zabrać ze sobą lekkie przekąski i wodę. Podczas postojów uważajmy gdzie spożywamy posiłki i unikajmy picia wody z kranów. Nie jedzmy tłustym, ciężkostrawnym potraw lub deserów z bitą śmietaną i innymi produktami, które mogą szybko się psuć.

Na miejscu

Jeśli spędzamy wakacje w egzotycznych miejscach unikajmy picia wody z kranu oraz mycia zębów pod bieżącą wodę. Do zaspokajania pragnienia używamy wody butelkowej. Nie kupujmy również żywności nieznanego pochodzenia na okolicznych straganach, czy w barach szybkiej obsługi. Pamiętajmy tak,że o kremie z filtrem, nakryciu głowy i środkach odstraszających owady. Nie wychodźmy z hotelu w samo południe i trzymajmy się przewodnika podczas wycieczek. Co jeszcze warto mieć na uwadze?

  • Zanim wybierzemy się na miasto lub zwiedzanie zabierzmy ze sobą mapę.
  • Miejmy przy sobie naładowany telefon.
  • Nie umieszczajmy całej gotówki w portfelu, bierzmy ze sobą tyle pieniędzy ile jest nam potrzebne w danym dniu.
  • Unikajmy spacerów po ciemnych zakamarkach miasta.

Warto przestrzegać tych zasad oraz być uważnym i podejrzliwym w stosunku do nieznajomych. Pamiętajmy również o zachowywaniu ostrożności i przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. To sprawi, że wakacje będą udane i ominą nas przykre niespodzianki.

Oceń post