Chorwacki poradnik – Wakacje w Chorwacji oczami Polaków

Polacy uwielbiają spędzać swoje urlopy w Chorwacji. Nic dziwnego, kraj ten oferuje przepiękne plaże, smaczne jedzenie i wiele przepięknych zabytków.

 

Gdzie mieszkać?

 

W Chorwacji spokojnie możemy zamieszkać na kempingu pod namiotem. Zazwyczaj pogoda rozpieszcza turystów i na pewno nie zmarzniemy. Jedyne co może nas zaskoczyć to twarda, skalista ziemia. Zanim wybierzemy się do Chorwacji z namiotem warto zapatrzyć się w mocne stalowe śledzie do namiotu i porządny młotek.

Inna opcja to hotel. W Chorwacji znajdziemy hotele w rożnych standardach. Od małych, rodzinnych pensjonatów po wielkie luksusowe hotele dla najbogatszych.

Możemy zatrzymać się w prywatnych kwaterach. Ich standard bywa bardzo zróżnicowany. Na co zwrócić uwagę? Po pierwsze na odległość od plaży i morza. Po drugie na wyposażenie. Jeśli zdecydujemy się na wynajęcie apartamentu z dostępem do kuchni to będziemy mogli oszczędzić na wyżywieniu. Po trzecie ważną kwestią jest odległość od starówki. Czy kwaterę musimy rezerwować z wyprzedzeniem? Nie koniecznie. Zazwyczaj bez problemu można znaleźć jakiś pokój. Jednak najlepsze apartamenty najlepiej rezerwować wcześniej.

 

Co jeść i gdzie robić zakupy?

 

W Chorwacji z pewnością warto wybrać się na lokalny targ z warzywami i owocami. Możemy tam kupić wspaniałe świeże produkty praktycznie niedostępne w Polsce, na przykład figi. W większości miasteczek funkcjonują targi rybne. Można na nich kupić świeże ryby i owoce morza. Na targ rybny musimy wybrać się wcześnie rano.

Jeśli chodzi o knajpki, to najsmaczniejsze jedzenie znajdziemy w tych do których chodzą mieszkańcy. Ich wystrój zazwyczaj nie jest imponujący, ale jedzenie zachwyca. Osobna kwestia to chorwackie desery lodowe. Są przepyszne, kremowe i niestety bardzo kaloryczne.

 

Podsumowując Chorwacja to wymarzone miejsce na wakacyjny wypoczynek. Oferuje tyle atrakcji, że każdy znajdzie coś dla siebie. Co ważne z wieloma Chorwatami można bez problemu dogadać się w języku polskim, młodsi dość dobrze znają angielski, starsze pokolenia niemiecki.

Oceń post