Związki – problemy w relacjach damsko męskich

relacje

Bardzo ważnym aspektem życia każdego z nas są relacje damsko męskie. Zależy nam na tym, aby znaleźć odpowiedniego partnera przy, którym będziemy czuć się bezpiecznie i dobrze. Poświęcamy dużo naszego czasu na poszukiwania odpowiedniego kandydata, który spełni nasze oczekiwania.

Jednak samo znalezienie odpowiedniej osoby jest tym łatwiejszym zadaniem w przypadku relacji. Dużo trudniejsze jest trwanie w związku i radzenie sobie z problemami, które mogą pojawić się na naszej drodze. Dziś powiemy wam skąd mogą wynikać takie problemy i jak sobie z nimi radzić.

1. Brak umiejętności słuchania. Bardzo często jest to jeden z głównych problemów w związkach. Gdy jeden z partnerów nie potrafi słuchać z zaangażowaniem drugiego rozwijają się kolejne kłótnie i awantury. Wiąże się to niestety z brakiem zrozumienia potrzeb i oczekiwań drugiej strony, a także uczuciem braku zainteresowania. Ważne jest to, aby w stałej relacji nauczyć się słuchać partnera lub partnerkę i brać ich potrzeby do serca.

2. Zbyt duża ilość oczekiwań. Każdy człowiek tworzy w swojej głowie obraz idealnego życia, niestety rzeczywistość bardzo często znacznie odbiega od takiego obrazu. Nasze wyobrażenia dotyczą również związku oraz idealnych cech partnera. Warto zwrócić czasem uwagę czy nie stawiamy zbyt wysokiej presji na bliskiej nam osobie i czy nie oczekujemy od niej zbyt wiele. Pamiętajmy każdy ma swoje granice.

3. Monotonia – wkrada się szczególnie w wieloletnie związki, jednak spotkać ją możemy również w tych o krótszym stażu. Monotonia sprawia, iż nie mamy ochoty spędzać już wspólnie czasu, a wykonywane razem czynności nie przynoszą nam oczekiwanej radości. Warto poszukać nowych propozycji na wspólne spędzanie czasu, aby dać swojemu związkowi powiew świeżości.

4. Zaangażowanie osób trzecich – to również ogromny problem w relacjach damsko męskich. Może to dotyczyć osób z naszego środowiska pracy lub znajomych, ale również członków naszej rodziny, którzy w sposób negatywny ingerują w naszą relację. Warto szybko zauważyć zbyt duże zaangażowanie z ich strony i ograniczyć je.