Wizy do Australii – wymagania, cena, warunki

Australia to jeden z najpiękniejszych krajów na świecie. Ale żeby go odwiedzić trzeba dostać wizę. Na szczęście cała procedura nie jest skomplikowana a wizy dostaje szacunkowo więcej osób niż aplikujących o wizy turystyczne na przykład do USA. Warto wiedzieć, że leżąca obok Australii Nowa Zelandia nie wymaga wiz od obywateli RP, więc planując zwiedzanie Australii można też wybrać się do tego kraju.

 

Wiza turystyczna

Najpopularniejszym rodzajem wiz do Australii są wizy turystyczne. Są to jedyne bezpłatne wizy, jeśli wybierze się wariant eVisitors, który uprawnia do jednorazowego, ale 3 miesięcznego pobytu na terenie Australii. Wniosek jednak musi być składany poza tym krajem, czyli można to zrobić w Polsce za pośrednictwem strony online urzędu imigracyjnego. Taką wizę można otrzymać bez najmniejszego problemu.

Drugi rodzaj wizy turystycznego to Visitors. Ten typ wizy kosztuje 135 dolarów australijskich. Jednak wydawana jest ona na okres 3, 6 lub 12 miesięcy. Opłaca się, gdy mamy zamiar długo przebywać w Australii i zwiedzić na przykład cały kraj.

Wiza studencka

Równie popularna co wiza turystyczna. Dzięki niej można nie tylko studiować, ale też uczęszczać na kursy językowe czy zawodowe w Australii. Wiza kosztuje aż 550 dolarów australijskich. Nie tylko student może o nią aplikować, ale także małżonek studenta czy dzieci. Koszty to dla osoby dorosłej 410 dolarów australijskich oraz 135 dolarów dla dzieci.

Wiza pracownicza 457

Ta wiza przeznaczona jest dla osób, które chcą w Australii podjąć pracę czasową na okres od 1 tygodnia do 4 lat. Jednak trzeba wcześniej znaleźć zatrudnienie, ponieważ część kosztu wizy pokrywa sponsor, czyli pracodawca z Australii. Wiza kosztuje od 457 do 1060 dolarów australijskich.

Wizy pracownicze ENS/RSMS

 

ENS/RSMS to wizy stałe i pozwalają na pobyt oraz pracę w Australii bez ograniczenia. Jednak trzeba nie tylko posiadać już potwierdzenie zatrudnienia na terenie Australii, ale też przejść testy językowe i badania lekarskie. Potrzebna jest też RCB, czyli regionalna zgoda oraz nominacja, które są dodatkowo płatne. Sama wiza dla osoby wnioskującej to koszt 3600 dolarów australijskich. Dla jej partnera 1800 UAD oraz za każde dziecko 900 AUD.

Wiza skilled

Wszystkie procedury są identyczne jak przy wizie ENS/RSMS, ale dodatkowo płaci się za rozpoznanie kwalifikacji zawodowych.

 

 

Oceń post