Windows 10. Praktyczne rozwiązania

windows 10

W zasadzie każdy użytkownik komputera przynajmniej przez znaczną część życia pracował na najpopularniejszym systemie, jakim jest Windows. Najnowsze dziecko inżynierów z Redmond ma w swoim zestawie mnóstwo praktycznych i przydatnych rozwiązań, które warto znać, by nie tylko w pełni wykorzystywać możliwości systemu, ale również sprawniej, szybciej i efektywniej pracować.

1. Widok zadań

Dotychczas funkcja dostępna tylko na Macach, od teraz również zagościła u użytkowników Windowsa: możliwość podglądu wszystkich powierzchni roboczych. „Widok zadań” jest zupełnie nową opcją. W Windows 10 wystarczy jeden przycisk, aby zyskać natychmiastowy podgląd i natychmiastowy dostęp do wszystkich powierzchni roboczych, otwartych aplikacji i dokumentów. Działa to niezwykle płynnie, nawet na budżetowych urządzeniach, które nie nadają się do niczego więcej jak pisania i przeglądania sieci.

2. Wiele pulpitów

Z poziomu „widoku zadań” możemy tworzyć kolejne pulpity dla naszego urządzenia. Operacja przypomina dodawanie kolejnych ekranów głównych w systemie Android i jest wykonywana z menu „widoku zadań”. Wystarczy kliknąć ikonkę „+” i już cieszymy się dodatkową powierzchnią roboczą, którą możemy przeznaczyć na konkretne zadania. Ewentualnie ukryć nieporządek panujący na pulpicie.

3. Uniwersalne aplikacje jako programy desktopowe

Od teraz uniwersalne aplikacje instalowane ze sklepu Windows można uruchamiać w różnej wielkości oknach, jak każdy tradycyjnie instalowany program. Pozwala to na płynne i naturalne przemieszanie środowisk pulpitu oraz kafelków, co powinno dokonać się jeszcze za czasów Windowsa 8. Nareszcie.

4. Wyszukaj w systemie Windows

Jeden z elementów Windowsa 8, który zmienił korzystanie z systemu, to wysuwana lupa w prawym górnym rogu ekranu. Microsoft rozwinął koncepcję natychmiastowego wyszukiwania treści i umieścił ją w postaci belki tekstowej na pasku zadań. Relokacja możliwości to nie koniec. Samo wyszukiwanie również stało się szybsze i lepsze niż kiedykolwiek wcześniej.

5. Uproszczone ustawienia prosto ze smartfonu

Kolejnym rozwiązaniem na plus, które zbliża system Windows 10 w stronę intuicyjnych smartfonów i tabletów, jest nowa wizja korzystania z ustawień. W Microsoft zrobili wiele, aby maksymalnie ujednolicić i uprosić buszowanie w opcjach. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby dalej biegać po oknach z zaawansowanymi ustawieniami. Panel sterowania ze wszystkimi możliwościami pozostaje na swoim miejscu i pozwala odwiedzić się każdemu zaawansowanemu, bądź opornemu na zmiany użytkownikowi. Wilk syty i owca cała.

Oceń post